01:40 2018 Sausio 19
Vilnius-1°C
Tiesioginis eteris
  Elektros perdavimo linijos, archyvinė nuotrauka

  Energetikos ministerija siūlo pertvarkyti energetikos sektoriaus įmones

  © Sputnik/ Александр Липовец
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  1202

  Jeigu vietoj keturių šiuo metu veikiančių valstybės įmonių liks dvi, tai leis kasmet sutaupyti iki 300 tūkstančių eurų valstybės biudžeto lėšų

  VILNIUS, balandžio 27 — Sputnik. Siekdama didinti veiklos efektyvumą ir racionaliau naudoti valstybės pinigus, Energetikos ministerija siūlo pertvarkyti energetikos srities valstybės įmones (VĮ), praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Apjungus veiklą ir funkcijas vietoj keturių šiuo metu esančių institucijų liktų dvi. Planuojama, kad įgyvendinta reforma kasmet leis sutaupyti iki 300 tūkstančių eurų.

  Vilniaus šilumos tinklai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Александр Липовец

  Optimizuojant veiklą, siūloma vietoj dviejų valstybės įmonių — Energetikos agentūros ir Lietuvos naftos produktų agentūros — įkurti vieną energetikos sektoriaus kompetencijų ir duomenų centrą. Jis vykdytų Ignalinos atominės elektrinės (AE) eksploatavimo nutraukimo projektų vykdymo priežiūrą, valstybės naftos produktų atsargų pirkimą ir saugojimą, prižiūrėtų energijos vartojimo efektyvumo didinimą ir energetikos sektoriaus analizę, užtikrintų Europos Sąjungos ir nacionalinės paramos projektų energetikos srityje įgyvendinimą, atestatų išdavimą. Radioaktyviųjų atliekų tvarkymo agentūrą siūloma prijungti prie valstybės įmonės „Ignalinos atominė elektrinė".

  Įgyvendinus permainas institucijų veikla taptų veiksmingesnė ir efektyvesnė, paslaugos kokybiškesnės, o atskaitomumas didesnis. Apjungus bendrąsias (teisės, personalo, finansų ir kitų) ir atsisakius besikartojančių funkcijų būtų taupomos bei racionaliau naudojamos valstybės biudžeto lėšos. Taip pat būtų sudarytos sąlygos išlaikyti ir pritraukti aukšto lygio specialistų priskirtoms funkcijoms vykdyti.

  Šia pertvarka būtų nuosekliai tęsiamas viešojo sektoriaus efektyvumo didinimo procesas. Vyriausybės programoje numatyta optimizuoti iš biudžeto išlaikomų įstaigų veiklą, konsoliduojant bendrąsias funkcijas ir panaikinant persidengiančias, tobulinti valstybinę priežiūrą vykdančių institucijų sistemą. Siūlomais pokyčiais būtų įgyvendintos ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos rekomendacijos dėl efektyvesnio ir skaidresnio valstybės įmonių veikimo ir jų atskaitomybės valstybei ir visuomenei.

  Siūlymą atlikti tokią pertvarką artimiausiu metu svarstys Vyriausybė.

  Dar šia tema

  Lietuva — "energetinė sala": politikų, o ne ekonomistų pareiškimas
  Seimas priėmė įstatymą dėl Astravo elektros energijos importo ribojimo
  Lietuva imasi priemonių, kad apsaugotų paukščius nuo žūčių prie elektros laidų
  Tegai:
  energetikos sektoriaus valstybės įmonės, Energetikos ministerija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos