01:42 2018 Sausio 19
Vilnius-1°C
Tiesioginis eteris
  Teisėjo plaktukas. Archyvinė nuotrauka

  Ukrainietis prisiteisė iš Lietuvos 15 tūkst eurų už patirtą smurtą

  Фотобанк
  Įvykiai
  Gauti trumpą nuorodą
  8801

  Ukrainietis Europos Žmogaus Teisių Teisme atsiteisė 15 tūkstančių eurų iš Lietuvos už tai, kad prieš penkerius metus buvo sumuštas Kauno policininkų.

  VILNIUS, spal 6 — Sputnik. Lietuvoje gyvenantis ukrainietis Strasbūro teisme iš valstybės prisiteisė 15 tūkstančių eurų neturtinės žalos atlyginimo dėl Kauno policijos pareigūnų panaudoto smurto, praneša BNS

  Europos Žmogaus Teisių Teismas paskelbė, kad prieš vaikiną policijos pareigūnai panaudojo neproporcingą jėgą. 

  Incidentas įvyko prieš penkerius metus. Tuomet prie šešiolikmečio Marijano Jusivo prieš vidurnaktį gatvėje privažiavo plėšikų ieškantis policijos ekipažas.

  Vaikinas pradėjo bėgti, bet netrukus buvo sulaikytas prie Geležinkelio stoties. Policininkai teigė, kad jis priešinosi, todėl jie buvo priversti panaudoti "bananą", antrankius ir kovinių imtynių veiksnius. 

  Jusifas pripažino, kad bėgo nuo pareigūnų, bet neigė, kad priešinosi sulaikomas. Jis teigė, kad pareigūnai jį stipriai sumušė policijos automobilyje.

  Vilniaus televizijos bokštas. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Александр Липовец

  Teismo medicinos ekspertai nustatė žaizdas ant pečių, rankų, krūtinės, šlaunų, plėštinę žaizdą ant nykščio, iš viso "aštuoniolika ar daugiau trauminių poveikių". Sužeidimai įvardyti kaip nežymus sveikatos sutrikdymas. 

  Teisėsauga vaikiną dėl pasipriešinimo policijai nubaudė 150 litų (43 eurų) bauda, o tyrimą dėl galimo pareigūnų smurto nutraukė, paskelbusi, kad jėga buvo panaudota teisėtai ir proporcingai.

  Tačiau septyni Strasbūro teismo teisėjai šią savaitę su tokia Kauno teisėsaugininkų išvada nesutiko.

  "Net jeigu pareiškėjas iš tikrųjų keikė pareigūnus, parkrito ant žemės ir mėgino jiems įkąsti arba įspirti, teismas nėra įsitikinęs, kad tikrai buvo būtina keliems apmokytiems policijos pareigūnams panaudoti tokią smarkią fizinę jėgą kaip šiuo atveju — suduodant net 18 smūgių", — rašoma Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendime.

  Ukrainiečio advokatė Diana Višinskienė šį sprendimą BNS pavadino "svariu laimėjimu prieš policijos pareigūnų piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi bei valstybės atitinkamų institucijų pasyvumą neužtikrinant pamatinių demokratinės valstybės vertybių".

  Dar šia tema

  Už nepilnametės išžaginimą — lygtinė bausmė
  Rusijoje gyvenantis kaltinamasis Sausio 13-osios byloje nori dalyvauti teisme
  Kaltinamieji Sausio 13-osios byloje nori dalyvauti teismo procese
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos