16:11 2018 Sausio 22
Vilnius-7°C
Tiesioginis eteris
  Lietuvos Respublikos Seimas. Archyvinė nuotrauka

  Rinkimuose dalyvaus dvylika partijų ir viena koalicija

  © Фото: commons.wikimedia.org
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Permainų kupinas ruduo: Seimo rinkimai — 2016 (92)
  9610

  VRK įregistravo dvylika partijų ir vieną koaliciją dalyvauti rinkimuose. Neregistruotos liko tik Lietuvos centro partija ir Pensininkų partija, ketinančios sudaryti koaliciją.

  VILNIUS, rugp 12 — Sputnik. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį įregistravo dvylika partijų ir vieną koaliciją dalyvauti Seimo rinkimuose, praneša BNS.

  Įregistruoti Darbo partijos, "Drąsos kelias" politinės partijos, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų), Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos, Lietuvos liaudies partijos, Liberalų sąjūdžio, Lietuvos socialdemokratų partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos žaliųjų partijos, partijos "Tvarka ir teisingumas", politinės partijos "Lietuvos sąrašas", Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų keliami kandidatų sąrašai.

  VRK taip pat įregistravo Stanislovo Buškevičiaus ir tautininkų koaliciją "Prieš korupciją ir skurdą". Ją sudaro "Jaunoji Lietuva" ir Tautininkų sąjunga. Jiems galios 7% rinkimų barjeras. Paprastam partijos sąrašui, kad gautų mandatų Seime, reikia įveikti 5% barjerą. Patvirtinti sąrašai nėra galutiniai. Kandidatai dar gali atšaukti savo kandidatūrą. Kandidatą iš rinkimų kovos gali pašalinti ir VRK, pavyzdžiui, jeigu jis nuslėpė teistumą, turi kitos šalies pilietybę.

  Seimo rinkimai vyks spalio 9 dieną.

  Temos:
  Permainų kupinas ruduo: Seimo rinkimai — 2016 (92)

  Dar šia tema

  Seimas atsisakė posėdžio dėl Gapšio imuniteto
  Šimašius: kovosime ir kartu apginsime liberalias vertybes
  Visuomenės veikėjai pritaria Grybauskaitės kritikai
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos