16:00 2018 Sausio 22
Vilnius-7°C
Tiesioginis eteris
  Kariai. Archyvinė nuotrauka

  KAM: pirmieji NATO bataliono kariai atvyks į Lietuvą iki sausio pabaigos

  © Фото: kam.lt
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (139)
  12734

  NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja susitikimo metu su krašto apsaugos ministru pareiškė, kad Vokietijos kariai turėtų atvykti iki sausio pabaigos.

  VILNIUS, saus 13 — Sputnik. Sausio 12 dieną krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis Vilniuje susitiko su praėjusių metų pabaigoje pareigas pradėjusia eiti NATO Generalinio sekretoriaus pavaduotoja Rose Goettemoeller (Rouz Gotemiuler).

  Susitikimo metu krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sakė, kad Lietuva deda visas pastangas sudaryti tinkamas sąlygas atvykstančioms pajėgoms treniruotis ir pasiruošti vykdyti atgrasymo bei gynybinius veiksmus kartu su Lietuvos karinėmis pajėgomis.

  Pasak ministro, Varšuvos susitikime priimti sprendimai dėl NATO priešakinių pajėgų batalionų dislokavimo Baltijos valstybėse ir Lenkijoje yra sklandžiai įgyvendinami.

  "Siekiant, kad sąjungininkų pajėgų buvimas regione veiktų kaip atgrasymo priemonė, NATO priešakinių pajėgų batalionai turi būti su atitinkamais pajėgumais ir ginkluote, o prireikus ir pasirengusios koviniams veiksmams. Savo ruožtu Lietuva yra visiškai pasiruošusi priimti atvykstančias pajėgas: geriname savo infrastruktūrą, treniravimosi sąlygas bei pajėgų priėmimo procedūras, jog šių pajėgų dislokavimas būtų sklandus ir efektyvus", — sakė Karoblis.

  Anot KAM pranešimo, per ministro ir NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojos susitikimą taip pat aptarta saugumo situacija Aljanso rytuose. Karoblis pabrėžė didesnio NATO pajėgų matomumo ir buvimo rytinėje Aljanso dalyje svarbą siekiant užtikrinti regiono saugumą.

  Taip pat susitikimo metu buvo paskelbta, kad kovo mėnesį į Lietuvą planuoja atvykti vyriausiasis NATO pajėgų Europoje vadas generolas Curtisas M. Scaparrotti (Kertisas Skaparotis).

  Tai bus pirmasis jo vizitas į Lietuvą nuo praėjusių metų pavasario, kai jis pradėjo eiti šias pareigas, pakeitęs atsargos generolą Phillipą Marką Breedlove'ą (Filipą Marką Bridlavą).

  "Kovo mėnesį į Lietuvą turėtų atvykti ir naujasis NATO pajėgų vadas Europoje generolas Curtis Michael Scaparrotti. Tai bus puiki galimybė kartu su kitomis Baltijos valstybėmis dar kartą akcentuoti regiono gyventojams aktualiausius klausimus", — socialiniame tinkle Facebook ketvirtadienį paskelbė Seimo narys Vytautas Bakas.

  Lietuvos kariuomenė turi kelis tūkstančius karių, tačiau šiais metais regione karinę misiją atliks tarptautinis NATO batalionas.

  NATO vadovybė 2016 metų liepą priėmė sprendimą dislokuoti Baltijos šalyse ir Lenkijoje keturis batalionus. 2016 metais NATO padidino karinių pratybų intensyvumą.

  Vokietija vadovaus tokiam batalionui Lietuvoje, amerikiečiai — Lenkijoje, britai — Estijoje, Kanada — Latvijoje.

  Lietuvos kariuomenė
  Lietuvos kariuomenė
  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (139)

  Dar šia tema

  Verti nešioti žalias beretes
  Kariuomenė: 2019 metais visuotinio šaukimo dar nebus
  Rusijos ambasadorius: normaliems valstybių santykiams būtini kontaktai
  Tegai:
  Vokietija, kariai, tarptautinis batalionas, Krašto apsaugos ministerija, NATO, Raimundas Karoblis, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos