15:50 2018 Sausio 22
Vilnius-7°C
Tiesioginis eteris
  Seimas, archyvinė nuotrauka

  Nacionalinio saugumo komitetas: informacija apie Basčio ryšius yra rimta

  © Sputnik/ Александр Липовец
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  2801

  Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdyje buvo nagrinėjami buvusio Seimo pirmininko pavaduotojo Mindaugo Basčio ryšiai su Rusijos piliečiais bei verslininkais

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas "valstietis" Vytautas Bakas pavadino "rimta" tą didžiulią apimties informaciją, kurią Valstybės saugumo departamentas (VSD) pateikė apie Mindaugo Basčio ryšius su Rusijos piliečiais bei prieštaringais verslininkais, praneša "Obzor".

  VSD pateikta informacija yra labai rimta, tad Seimas turės daug darbo, po komiteto posedžio sakė Bakas.

  Posėdyje buvo nagrinėjami buvusio Seimo pirmininko pavaduotojo Mindaugo Basčio ryšiai su Rusijos piliečiais bei prieštaringais verslininkais, o taip pat tiriami šių ryšių galimos grėsmės nacionaliniam saugumui. Posėdžiuose dalyvauja VSD vadovas Darius Jauniškis, buvę VSD vadovai Povilas Malakauskas bei Gediminas Grina, buvęs pastarojo pavaduotojas Sigitas Butkus.

  Bakas pažymėjo, kad žvalgybos tarnybos padarė labia daug darbo. Anot jo, Jauniškis bei kiti posėdyje dalyvavę saugumo pareigūnai pateikė daugiau informacijos, nei buvo paskelbta viešai, taip pat ir slaptos, kuri apima 15 pastarųjų metų laikotarpį.

  NSGK pavesta atlikti parlamentinį tyrimą dėl Basčio ryšių galimai keliamos grėsmės nacionaliniam saugumui bei galimybių inicijuoti apkaltos procedūrą.

  Kovo 15 dieną keturiasdešimt penki Seimo nariai pasirašė po teikimu pradėti apkaltos procesą socialdemokratui Basčiui.

  Bastys atsistatydino iš Seimo pirmininko pavaduotojo pareigų.

  Seimo socialdemokratų partijos frakcija pasiūle Seimo laikinajai tyrimo komisijai ištirti ne tik Mindaugo Basčio galimai keliamas grėsmes nacionaliniam saugumui, bet ir atlikti platesnį tyrimą dėl Seimo narių ir kitų aukšto rango politikų ryšių galimai keliamų grėsmių nacionaliniam saugumui.

  Dar šia tema

  Šiaulių teismas paskelbė nuosprendį dėl šnipinėjimo Rusijos naudai
  Lietuva sustabdė duomenų centro projektą dėl galimo Rusijos šnipinėjimo
  Dėl šnipinėjimo nuteistas Tamošaitis nori bausmę atlikti Lietuvoje
  Baigiama tirti dar viena šnipinėjimo byla
  Tegai:
  ryšiai su Rusija, Seimas, Vytautas Bakas, Mindaugas Bastys, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos