01:36 2018 Sausio 19
Vilnius-1°C
Tiesioginis eteris
  Situacija Sirijoje. Archyvinė nuotrauka

  Rusijos URM įvertino Rusijos ir JAV susidūrimo Sirijoje tikimybę

  © Sputnik/ Валерий Мельников
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  88 0 0

  Rusijos URM atstovė spaudai Marija Zacharova pareiškė, kad nors tarp Rusijos ir JAV galioja konfliktų prevencijos sutartis, susiklosčiusi situacija lėtina karinio konflikto Sirijoje sprendimą.

  VILNIUS, spal 6 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova atsakydama į klausimą dėl galimo tiesioginio Rusijos ir JAV karių susirėmimo Sirijoje priminė, kad tarp dviejų šalių galioja konfliktų prevencijos sutartis.

  Vladimiras Putinas ir Barakas Obama G-20 metu. Nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik/ Алексей Дружинин

  "Aš manau, kad šis klausimas turi labai daug komponentų, nors, žinoma, jis tiesioginis. Mūsų tiesioginiu atsakymu gali būti tai, kad mes sudarėme sutartį su amerikiečiais dėl konfliktų prevencijos. Tai tiesioginis atsakymas į jūsų tiesioginį klausimą", — atsakė ji televizijos kanalo "Rusija 1" eteryje į klausimą, kokia tiesioginio karinio susirėmimo Sirijoje tikimybė, pavyzdžiui, jeigu JAV bombarduos Sirijos armiją, o Rusija užtemdys dangų C-300 sistemomis. 

  "Tačiau situacija daug sudėtingesnė, nes, visų pirma, tai ir vėl terorizmo amaro auginimas, kuris po to užpildys viską: ir regionus, ir Europą, ir JAV pasieks. Deja, tai jau išbandyta. Antras punktas — tai, aišku, kokios nors realios reguliavimo perspektyvos Sirijoje atidėjimas ilgam laikui", — tęsė ji.

  Diplomatė taip pat atkreipė dėmesį į tai, kas pirma Vašingtone sakė, kad nutraukė bet kokį dialogą su Rusija dėl padėties Sirijoje sprendimo. 

  "Po to praėjo dvi dienos. Ir atsirado naujas požiūris — apie tai, kad nuo paties politinio reguliavimo jie neatsisako. Ir patį darbą, beieškant situacijos sprendimo būdų, jie laiko labai svarbiu. Praeina dar viena diena ir pasirodo naujos sąlygos — apie tai, kad jie nenutraukė, o pristabdė bendradarbiavimą su Rusija šia kryptimi", — pasakė ji.

  Vašingtonas paskelbė apie bendradarbiavimo su Maskva Sirijoje nutraukimą. Rusijos URM išreiškė savo nusivylimą  JAV pozicija, paaiškinus tai amerikiečių nesugebėjimu įvykdyti įsipareigojimus dėl konfliktų reguliavimo.

  Dar šia tema

  Sirijoje likviduotas vienas iš IS grupuotės lyderių
  Kremlius reiškia užuojautą dėl Sirijoje numušto karinio sraigtasparnio
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos