01:34 2018 Sausio 19
Vilnius-1°C
Tiesioginis eteris
  Vilkas. Archyvinė nuotrauka

  Vilkų medžioklės sezonas pasibaigė

  © Sputnik/ Олег Ласточкин
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  6110

  Kadangi medžiotojai jau nušovė 60 vilkų, kuriuos buvo leista sumedžioti, Aplinkos ministerija paskelbė apie sezono nutraukimą.

  VILNIUS, saus 13 — Sputnik. Ketvirtadienį, sausio 12 dieną, aplinkos ministro Kęstučio Navicko įsakymu buvo nutraukta vilkų medžioklė šiuo, 2016-2017 metų, medžioklės sezonu, nes jau sumedžiotas šiam laikotarpiui nustatytas jų skaičius, praneša Aplinkos ministerija.

  Lietuvoje vilkus leidžiama medžioti nuo spalio 15 dienos iki balandžio 1 dienos, tačiau jų medžioklė nutraukiama anksčiau, jeigu išnaudojamas sumedžiojimo limitas. Šį sezoną buvo leista sumedžioti 60 vilkų.

  Atsižvelgus į savivaldybių administracijų pateiktus duomenis apie ūkiniams gyvūnams vilkų padarytą žalą, savivaldybėms, kuriose žalos mastai didžiausi, iš bendro 60 vilkų sumedžiojimo limito šį sezoną Alytaus, Biržų, Molėtų, Rokiškio, Širvintų, Tauragės ir Vilkaviškio rajonų savivaldybių teritorijose leista sumedžioti ne mažiau kaip po vieną vilką, Kupiškio rajono — ne mažiau kaip du vilkus, Klaipėdos rajono — ne mažiau kaip tris, Lazdijų ir Varėnos rajonų — ne mažiau kaip po keturis.

  Daugiausia vilkų — net šeši — sumedžiota Varėnos rajono savivaldybės teritorijoje.

  Nustatant 2016-2017 metų medžioklės sezono limitą, remtasi pernykštės vilkų apskaitos rezultatais, nes dėl nepalankių oro sąlygų šiemet tokia apskaita nebuvo atlikta. 2015 metų apskaita parodė, kad šalyje gyvena ne mažiau kaip 292 vilkai. Ja remiantis per 2015-2016 metų medžioklės sezoną buvo leista sumedžioti 60 vilkų. Toks pat limitas nustatytas ir 2016-2017 metų sezonui.

  Dar šia tema

  Mažeikių rajone vienas vyras sumedžiojo du vilkus
  Kelių policija įspėja: atsargiai, laukiniai gyvūnai
  Ugniagesiai išgelbėjo mažą stirnaitę
  Tegai:
  medžioklės sezonas, vilkai, Aplinkos ministerija, Kęstutis Navickas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos