01:40 2018 Sausio 19
Vilnius-1°C
Tiesioginis eteris
  Lietuvos pasieniečiai. Archyvinė nuotrauka

  Pasienio ruože vairuotojas nepakluso pareigūnams ir užsidirbo krūvą baudų

  © Photo: kam.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (98)
  12530

  Adutiškio gyventojui, ne vieną kartą įkliuvusiam dėl kontrabandos gabenimo ir iki šiol mokančiam už tai skirtas baudas, gresia dar nuo 280 iki 440 eurų baudos už vairavimą be reikalingų dokumentų, pasieniečių reikalavimo nevykdymą bei jų įžeidinėjimą.

  VILNIUS, saus 20 — Sputnik. Pasieniečiams dėl kontrabandos gabenimo gerai žinomas Adutiškio gyventojas vėl prisidarė nemažų problemų — sustabdytas VSAT pareigūnų jis nevykdė jų nurodymų ir išplūdo necenzūriniais žodžiais. Be to, vyras neturėjo privalomų dokumentų, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Ketvirtadienį vakare VSAT Ignalinos rinktinės Adutiškio užkardos pasieniečiai Švenčionių rajono Adutiškio miestelio ribose vykdė pasienio teisinio režimo kontrolę.

  VSAT pareigūnai šioje prie pat sienos su Baltarusija esančioje vietoje dokumentams patikrinti sustabdė automobilį "Audi A6". Jį vairavo 55-erių adutiškietis. Šis vyras pasieniečiams yra gerai žinomas, nes nesyk yra įkliuvęs dėl kontrabandos gabenimo ir iki šiol moka už tokius darbus jam teismo skirtas baudas.

  "Sustabdytas ir dokumentus pateikti paprašytas vairuotojas supyko. Jis atsisakė vykdyti pasieniečių nurodymus ir pradėjo juos įžeidinėti necenzūriniais žodžiais. Vyras ir jo automobilis buvo pristatyti į užkardą", — rašoma pranešime.

  Paaiškėjo, kad Adutiškio gyventojas neturėjo pasienio ruože privalomo turėti asmens tapatybę patvirtinančio dokumento. Už tokį Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimą Adutiškio pasieniečiai jam skirs administracinę nuobaudą įspėjimą arba baudą nuo 40 iki 90 eurų.

  Adutiškio gyventojas savo "Audi A6" nebuvo apdraudęs transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu. Už šį pažeidimą vairuotoją baus policijos pareigūnai, o gresianti bauda yra nuo 60 iki 120 eurų.

  Už dar du administracinius pažeidimus baudas įžūliam adutiškiečiui skirs teismas. Už VSAT pareigūno teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymą numatyta bauda nuo 90 iki 140 eurų. Tokia pati bauda yra ir už pareigūno garbės ir orumo pažeminimą.

  Atlikus visus formalumus pasieniečiai Adutiškio gyventoją paleido.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (98)

  Dar šia tema

  Supaprastinta leidimų į sienos apsaugos zoną išdavimo sistema
  Lara ir Marsas — nauji keturkojai Lietuvos sienos gynėjai
  Lietuva neįleido baltarusio su sovietine simbolika ant automobilio
  Tegai:
  bauda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos