16:00 2018 Sausio 22
Vilnius-7°C
Tiesioginis eteris
  Kalėjimas, archyvinė nuotrauka

  Ryšys su nepilnametėmis prostitutėmis atvedė į koloniją

  CC BY 2.0 / flickr / sean hobson
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaikų apsauga Lietuvoje (55)
  5020

  Keturi vyrai nuteisti už lytinius santykius su nepilnametėmis Švėkšnos globos namų auklėtinėmis, kurios teikdavo intymias paslaugas už cigaretes ir maistą

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį keturiems vyrams, kurie turėjo lytinius santykius su nepilnametėmis Švėkšnos globos namų auklėtinėmis, ir keturioms merginoms, kurios organizuodavo šiuos susitikimus ir už tai gaudavo pinigų, praneša teismo spaudos tarnyba.

  Šioje byloje keturios 18-20 metų minėtos mokymo įstaigos buvusios auklėtinės kaltintos tuo, kad siekdamos nepilnametes bendramoksles išnaudoti prostitucijai, 2013-2015 metais jas pardavinėjo ir taip pelnėsi.

  Nukentėjusiomis šioje byloje pripažintos šešios merginos, kurioms nusikaltimų darymo metu buvo nuo 14 iki 17 metų. Kai kurioms merginoms reikėjo psichiatrinės pagalbos.

  Įrodymų tyrimo teisme metu nustatyta, kad nukentėjusiosios nepilnametės, su vyrais lytiškai santykiavo už pinigus, cigaretes, alkoholį. Gautus pinigus jos saugodavo pas kaltinamąsias, už juos kartu pirkdavo maisto, surūkydavo gautas cigaretes ir išgerdavo alkoholį.

  Tyrimo metu buvo nustatyta, kad skelbimai apie "seksualines paslaugas" buvo platinami Internete, tačiau kitų dalyvių nustatyti nepavyko.

  Nepaisant to, kad prokuroras pateikė kaltinimus dėl vaikų prekybos, jų pirkimo, pardavimo ir siūlė skirti 3-13 metų laisvės atėmimo bausmes, teismas įtariamasias merginas apkaltino už pelnymąsi iš nepilnamečių prostitucijos, o vyrus — už lytinės aistros su nepilnametėmis tenkinimą.

  Teismo duomenimis, fizinis smurtas nebuvo naudojamas nukentėjusioms, jos savanoriškai lytiniai santykiavo su vyrais. 

  Kaltinamosioms merginoms teismas skyrė nuo 1 iki 3 metų 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmes, atidedant jų vykdymą nuo 1 iki 3 metų ir paskiriant auklėjamojo poveikio priemones — elgesio apribojimus. Keturiems 31-54 metų vyrams paskirtos terminuotos nuo 2 iki 4 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmės, skirtos atlikti atvirojoje kolonijoje ir pataisos namuose.

  Teismas iš dalies tenkino nukentėjusiųjų ir jų atstovo civilinius ieškinius ir iš kiekvieno kaltinamojo, atitinkamai nustatęs kiekvieno jų kaltę padarius konkretų nusikaltimą, priteisė po 500 eurų neturtinės žalos atlyginimo.

  Švėkšnos specialiosios mokyklos buvusių auklėtinių prostitucijos byla su kaltinamuoju aktu Klaipėdos apygardos teisme buvo gauta 2015 metų gruodį. Pirmasis teisiamasis posėdis įvyko 2016 metų vasario 17 dieną. Dėl neviešinamų aplinkybių, susijusių su nepilnametėmis nukentėjusiosiomis ir seksualinio pobūdžio informacija, byla buvo nagrinėjama neviešuose teisiamuosiuose posėdžiuose. Nepilnametes nukentėjusiąsias ir liudytojus bylą nagrinėjančiam teisėjui padėjo apklausti teismo psichologas. Nuo bylos gavimo teisme dienos iki šio nuosprendžio priėmimo ir paskelbimo praėjo 1 metai ir 3 mėnesiai, bylą sudaro 12 tomų.

  Temos:
  Vaikų apsauga Lietuvoje (55)

  Dar šia tema

  Pažintis internete virto išnaudojimu ir prievarta
  Už nepilnametės išžaginimą — lygtinė bausmė
  Tegai:
  prostitucija, nepilnametis, Švėkšnos globos namai, Švėkšna
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos