15:43 2018 Sausio 22
Vilnius-7°C
Tiesioginis eteris
  Inkilai, archyvinė nuotrauka

  "Paukščiai grįžta namo 2017" — miškininkai kviečia pasitikti paukščius

  © Photo: madeinvilnius.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  5010

  Kovo 27 dieną miškininkai švenčia visuotinę paukščių sutikimo šventę ir kviečia prisijungti visus gyventojus

  VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Šiandien, kovo 27 dieną, miškų urėdijos kviečia šalies gyventojus į visuotinę paukščių sutikimo šventę "Paukščiai grįžta namo 2017", praneša Aplinkos ministerija.

  Kasmet miškų urėdijų darbuotojai su vaikais ir jaunaisiais miško bičiuliais sumeistrauja ir iškelia girininkijose, bendruomenių susibūrimo vietose šimtus naujų inkilėlių, išvalo senuosius, pakeičia sutrūnijusius paukščių namus.

  Gamtos mylėtojai į pamiškes ir parkus su inkilais traukia nuo 1923 metų, kuriais garsus Lietuvos gamtininkas profesorius Tadas Ivanauskas surengė pirmąją visuotinę Paukščių dieną — inkilų kėlimo šventę.

  Pagerbdama 90 metų išlikusią tradiciją Generalinė miškų urėdija 2013 metų kovo 18 dieną visus šalies gyventojus pakvietė dalyvauti visuomeninėje akcijoje "Devyniasdešimt paukščių pavasarių" ir iškelti savo inkilą.

  Akcija įvyko visoje Lietuvoje ir jau nuo 2014 metų ne tik miškų urėdijose, bet ir bendruomenėse, savivaldybėse įsitvirtino pavadinimu "Paukščiai grįžta namo".

  Išsamesnės informacijos apie kiekvienoje miškų urėdijoje vykdomą akciją "Paukščiai grįžta namo 2017" teiraukitės VĮ miškų urėdijų atsakingų asmenų.

  Dar šia tema

  Gamtosaugininkai: neneškite žvėrių ar paukščių jauniklių namo
  Miško ruošos darbus reikia atidėti — prasidėjo paukščių poravimosi metas
  Tegai:
  inkilas, paukščiai, miškas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos