16:05 2018 Sausio 22
Vilnius-7°C
Tiesioginis eteris
  Sniegas per Velykas, nuotrauka iš įvykio vietos

  Lietuviai pasitiko Velykas be elektros dėl sniego

  © Photo: Energijos skirstymo operatoriaus
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  5301

  Sekmadienio naktį dėl gausiai iškritusio sniego Vilniaus ir Kauno rajono gyventojai liko be elektros

  VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Dėl sekmadienio naktį gausiai iškritusio sniego fiksuoti elektros tiekimo sutrikimai rytų ir vidurio Lietuvoje.

  Sekmadienio 21:00 valandos duomenimis, elektros tiekimas buvo sutrikęs maždaug 4,5 tūkstančių "Energijos skirstymo operatoriaus" (ESO) klientų Vilniaus ir Kauno regionuose, praneša įmonės spaudos tarnyba.

  Prieš tai dieną, apie 17:00 valandą buvo skelbiama apie 22 tūkstančius be elektros likusių gyventojų. O iš pradžių, iškart po snygio, buvo  pranešama apie elektros tiekimo nutrūkimą 30 tūkstančių vartotojų. Tačiau sekmadienio vakaro duomenimis, ESO pašalino elektros gedimus 50 tūkstančių klientų.

  Sekmadienio 21:00 valandos duomenimis, Vilniaus regione elektros tiekimas buvo sutrikęs daugiau kaip 3 tūkstančių klientų, Kauno regione  — daugiau kaip 1,2 tūkstančių klientų.

  Per sekmadienį ESO jau pašalino didžiąją dalį gedimų.

  Gedimus toliau šalina operatyvinės komandos, kurios suburtos iš bendrovės ir rangovų darbuotojų. Dedamos visos pastangos kuo greičiau pašalinti gedimus ir atnaujinti elektros energijos tiekimą. Brigados ir tamsiu paros metu, ten kur įmanoma, tęs gedimų šalinimo darbus.

  Последствия снегопада
  Medžiai nukrito ant elektros laidų

  "Operatyvinių  brigadų darbą apsunkina sunkios privažiavimo sąlygos ir itin sudėtingi gedimai — dalyje linijų fiksuojame ne po vieną, o po kelis pažeidimus. Daugeliu atveju gedimus lėmė miškingose vietovėse ant oro linijų nuvirtę medžiai, kuriuos turime pašalinti tvarkydami pažeistą liniją. Mūsų brigados nepailsdamos toliau dirbs iki vėlumos šalindamos gamtos stichijos padarinius", — sakė ESO Elektros tinklo valdymo skyriaus vadovas Ervinas Pareigis.

  Pastebėjus nutrūkusį elektros oro linijos laidą, jokiu būdu negalima jo liesti ar priartėti arčiau kaip 8 metrus. Negalima artintis ir liesti ant elektros laidų užvirtusių medžių, užkritusių šakų ar nuvirtusių oro linijų atramų, nes jie taip pat gali būti pavojingi gyvybei.

  Tegai:
  sniegas, Velykos, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos