15:55 2018 Sausio 22
Vilnius-7°C
Tiesioginis eteris
  Rūkymas draudžiamas, archyvinė nuotrauka

  Skvernelis: kavinėse reikia uždrausti ne tik alkoholį, bet ir rūkymą

  © Sputnik/ Александр Кондратюк
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  135 0 0

  Ministras pirminikas siūlo prisiminti visuomenės diskusijas dėl draudimo rūkyti kavinėse

  VILNIUS, balandžio 27 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, vykstant diskusijoms dėl planujamų alkoholio licencijų išdavimo vasaros kavinėms, siūlo prisiminti siūlymą uždrausti rūkyti kavinėse. Apie tai premjeras užsiminė interviu "Žinių radijui".

  Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad panašus nepasitenkinimas buvo kilęs ir prieš draudimą rūkyti kavinėse, bet galiausiai visuomenė tai priėmė kaip normą.

  Skvernelis prisiminė, kad ir anksčiau buvo kalbama, jog be rūkymo patalpose kavinės ir barai bankrutuos ir žmonės juose nesilankys, bet ilgainiui nieko drastiško neįvyko.

  "Žmonės dabar turbūt net jeigu ir leistum to nedarytų", — įsitikinęs Skvernelis.

  Lietuvoje nuo 2007 metų galioja draudimas rūkyti maitinimo įstaigose ir klubuose, tačiau premjeras siūlo prisiminti, kad kažkada žmonės reikalavo uždrausti rūkymą ir lauke šalia kavinių, pavyzdžiui vasaros terasose.

  Seime šiuo metu svarstomos priemonės, kuriomis būtų užtikrinta, kad legaliai vartoti alkoholį būtų galima nuo 20, o ne nuo 18 metų. Taip pat planuojama trumpinti prekybos alkoholiu parduotuvėse laiką: pirmadieniais-šeštadieniais 10:00-20:00 valandomis, sekmadieniais 10:00- 15:00 valandomis, išskyrus viešojo maitinimo įstaigas.

  Ypač daug diskusijų kyla dėl planų drausti alkoholį pardavinėti viešuosiuose renginiuose ir nestacionariose lauko kavinėse.

  Lietuvoje dešimtadalis vartojančiųjų alkoholį išgeria daugiau kaip trečdalį (37%) viso suvartoto jo kiekio šalyje, rodo Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) užsakymu atliktas tyrimas. Jis parodė, kad tarp vartojančiųjų alkoholį šalies gyventojų 4% jo išgeria beveik kasdien, 86% svaigiuosius gėrimus vartoja ne dažniau nei kartą per savaitę.

  Dar šia tema

  Pritarta alkoholio vartojimo mažinimo priemonėms
  Už pasirodymą neblaiviam viešoje vietoje — bauda iki 200 eurų
  Su pavasariu atėjo naujos kainos rūkalams ir alkoholiui
  Tegai:
  rūkymas, zona be alkoholio, alkoholis, Saulius Skvernelis, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos