15:47 2018 Sausio 22
Vilnius-7°C
Tiesioginis eteris
  Volvo 7900 Hybrid, archyvinė nuotrauka

  Visą birželį Vilniuje važinės hibridinis "Volvo" autobusas

  © Photo: Ebus
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  1811

  Pirmojo vasaros mėnesio pradžioje į sostinės gatves išvažiavo hibridinis "Volvo" autobusas, varomas elektra ir dyzelinu, jis važinės visą mėnesį 10 maršrutu

  VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Visą birželį bendrovė "Vilniaus viešasis transportas"  (VVT) bandys naują, modernų švedišką "Volvo" autobusą. Hibridinis "Volvo" autobusas, varomas elektra ir dyzelinu, veš keleivius 10-uoju maršrutu, rašoma bendrovės tinklalapyje.

  Elektromobilis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Евгений Биятов

  Intensyviomis Vilniaus gatvėmis birželio 1-ąją pradėjo kursuoti naujas hibridinis "Volvo" autobusas. Kelis šimtus autobusų eksploatuojanti bendrovė  VVT mėnesį laiko bandys šią transporto priemonę ir vertins jos efektyvumą realiomis sąlygomis.

  "Stebime kur link vystosi alternatyvusis viešasis transportas, analizuojame Europos miestų, kurie jau eksploatuoja elektrinius ar hibridinius autobusus, patirtis. Siekiame praktiškai, o ne popieriuje įvertinti jų parametrus, charakteristikas ir tinkamumą Vilniaus miesto sąlygoms. Visą birželį bandysime hibridinį dviašį "Volvo 7900 Hybrid" autobusą, kuris kursuos naujuosius ir senuosius sostinės rajonus jungiančiu 10-uoju maršrutu", — teigė VVT generalinis direktorius Gintaras Maželis.

  10 maršruto autobusas Vilniuje jungia šiaurinį Fabijoniškių mikrorajoną bei Markučius, o maršrutas apima Geležinio Vilko bei Kalvarijų gatves, kerta miesto centrą ir senamiestį. Hibridinis "Volvo" išsiskirs iš kitų miesto autobusų, nes bus pažymėtas — apklijuotas specialiais skiriamaisiais ženklais.

  Šiuo maršrutu kovo mėnesį VVT testavo ir elektrinį "Solaris" autobusą.

  VVT vadovo teigimu, naujoms transporto priemonėms yra keliami ekonomiškumo bei ekologiškumo kriterijai. Jos turi būti patogios keleiviams, pritaikytos neįgaliųjų poreikiams, turėti kondicionierius. "Volvo 7900 Hybrid" turi pilnai automatizuotą klimato kontrolę keleivių salone. Tuo tarpu maršrutas yra parinktas taip, kad autobusas važiuotų svarbiausiomis sostinės transporto arterijomis, neaplenktų nei miegamųjų, nei senų rajonų.

  Панель управления электрическим автобусом
  Elektrinio autobuso valdymo pultas

  "Kiekviena šalis ir kiekvienas miestas yra specifiniai, todėl išbandyti viešojo transporto priemonę realiomis sąlygomis yra svarbu. Vilniuje maršrutai pakankamai ilgi dėl paties miesto išsidėstymo bei sparčios plėtros, autobusai perveža didelius keleivių srautus. Be to, miestas yra kalvotas ir pasižymi dažnomis transporto spūstimis. Tai reiškia, kad hibridinis „Volvo" autobusas važiuos į kalną, riedės nuokalne, sustos 25-iose stotelėse, stoviniuos ir lėtai judės spūstyse. Visa tai leis mums įvertinti jo galimybes ir ekonomiškumą", — sako Maželis.

  Be ekonominio efektyvumo tikimasi, kad naujos kartos viešojo transporto priemonės bus mažiau taršios bei važinės tyliau.

  "Volvo 7900 Hybrid" autobusą į Vilnių atgabentas iš Talino. Estijos sostinės autobusų parkas šiemet įsigijo 43-is tokius autobusus. Tokie pat hibridiniai "Volvo" autobusai kursuoja ir Geteborge, Osle, Budapešte.

  Šiemet Vilniuje VVT planuojama išbandyti olandiškus "VDL" ir "Ebusco", čekiškus "Škoda", kinų BYD ir kitų gamintojų elektrinių autobusų modelius.

  Pernai "Vilniaus viešojo transporto" autobusai iš viso nuvažiavo 27,8 mln. kilometrų ir pervežė 137 mln. keleivių. Metų pabaigoje įmonė eksploatavo 361 autobusą.

  Dar šia tema

  Vilnius tampa draugiškesniu elektromobiliams
  Velobusai: nemokamos kelionės po miestą su dviračiu
  Tegai:
  hibridinis autobusas, elektrinis transportas, ekologiškas transportas, ekologija, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos