20:55 2018 Sausio 21
Vilnius-3°C
Tiesioginis eteris
  Nuotolinio valdymo pultas, archyvinė nuotrauka

  Lietuviai žiūri Rusijos televizijos kanalus ir mėgsta Putiną

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  32430

  Dauguma Lietuvos gyventojų dažniau renkasi Rusijos televizijos kanalus, nei lietuvišką televiziją, o apie trečdalį jų simpotizuoja Putinui ir remia Rusijos politiką

  VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Daugiau nei 60% šalies gyventojų kasdien žiūri Rusijos televizijos kanalus, tuo metu nacionalinį transliuotoją renkasi 31% žiūrovų. Kitas televizijas žiūri 33% lietuvių, praneša LRT.

  Be to, kone 70% Lietuvoje gyvenančių lenkų bei rusų patinka Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. 7% lietuvių ir 23% nelietuvių mano, kad konflikto Ukrainoje kaltininkas ES ir NATO.

  Per daug Rusijos televizijos produkcijos

  Nenuostabu, kad Lietuvos politikai taip siekia išjungti Rusijos televizijos kanalus ir Seime rengia diskusijas  apie kovą su Kremliaus "minkštąją galia". Anot Lietuvos politikų ir valdininkų, Lietuvos televizijos žiūrovų meilė rusiškoms pokalbių laidoms ir serialams turi neigiamos įtakos jų politiniam pasirinkimui.

  Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Vytautas Kernagis kreipėsi į Konkurencijos tarybą dėl galimai dempinguojamos Rusijos televizijos produkcijos. Anot jų, Rusija televiziją laiko savo "minkštosios galios" instrumentu, kuris ypač svarbus "informacinio karo kontekste".

  Jų duomenimis, 2007-aisiais per vieną sausio mėnesio savaitę Lietuvos televizijos kanalai transliavo 79 valandas rusiškos produkcijos, — 2016 — 151 valandą, o 2017 —198 valandas.

  Pagal birželio pradžioje priimtas Seimo Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, kurios nustato, kad nemažiau kaip 90% retransliuojamų televizijos programų kiekio kiekviename vartotojams siūlomame televizijos programų pakete sudarys programos oficialiomis ES kalbomis. Jos įsigalios nuo lapkričio 1 dienos.

  Europos Sąjungoje yra 24 oficialiosios ir darbo kalbos.

  Dar šia tema

  Rusijos televizijos kanalai vėl draudžiami
  Lietuvos televizijoje liks tik 10% rusiškos produkcijos
  Komisija tiria rusiškos produkcijos mastą Lietuvos televizijoje
  Tegai:
  informacinis karas, rusiškos programos, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos