03:13 2017 Spalio 24
Vilnius+ 0°C
Tiesioginis eteris
  Lenkijos vėliava. Archyvinė nuotrauka

  Lenkas nuteistas už šnipavimą Rusijos naudai

  © Flickr/ Piotr Drabik
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  90 0 0

  Informaciją apie Lenkijos kareivius Rusijos žvalgybai perduodavęs lenkų papulkininkas nuteistas kalėti šešerius metus.

  VILNIUS, geg 31 — Sputnik. Karininkas pripažino savo kaltę, bet nuosprendis dar nėra įsiteisėjęs. Apie tai pranešė Lenkijos Radijas Zet.

  Papulkininkas Zbigniew J. dirbo Kultūros i ugdymo skyriuje Lenkijos Gynybos ministerijoje. Tardymo duomenimis, Rusijos žvalgybai jis perduodavo informaciją, susijusią su bausmėmim Lenkijos kareiviams dėl disciplinos pažeidimo. Rusijos žvalgyba galėdavo gauti duomenis dėl kelių šimtų discipliną pažeidžiusių kareivių — pradedant nuo dalyvavimo pėštynėse, baigiant nusikaltimais, už kuriuos atleidžiama nuo tarnybos.

  Zbigniewo J. pateiktos informacijos dėka Rusijos žvalgyba žinojo, ką iš kareivių galima užmegzti ryšius dėl bendradarbiavimo. Tardytojai mano, kad Rusijos specialiosios tarnybos nustatė kontaktą su kai kuriais Lenkijos kareiviais.

  Prieš sulaikant 2014 metais, Lenkijos specialiosios tarnybos per dvejus metus buvo sekusios Zbigniewą J. Drauge su juo Lenkijoje areštuotas juristas Stanislavas Š., Lenkijos ir Rusijos pilietis. Tardymo duomenimis, slaptingą informaciją jis perduodavo Rusijos GRU darbuotojams.

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos