01:30 2018 Sausio 19
Vilnius-1°C
Tiesioginis eteris
  Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Borisas Džonsonas. Archyvinė nuotrauka

  Imperinių ambicijų aidai: britų URM vadovas Afriką laiko šalimi

  © REUTERS/ Toby Melville
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  6 0 0

  Borisui Džonsonui savo kalboje tereikėjo nepridaryti kvailysčių, pavadinus Afriką šalimi, pažymėjo britų spauda.

  VILNIUS, spal 3 — Sputnik. Anot Boriso Johnsono (Boriso Džonsono), Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministro, Afrika — tai šalis.

  Kaip praneša RIA Novosti su nuoroda į laikraštį "Mirror",  Džonsonas pirmą kartą kalbėjo valdančiosios konservarotių partijos konferencijoje kaip Didžiosios Britanijos URM vadovas.

  "Viskas, ką reikėjo padaryti Džonsonui — nepridatyti kvailysčių, pavadinus Afriką šalimi. Tačiau jam nepavyko", — rašo leidinys.

  Kaip tapo žinoma iš išankstinio paviešinto kalbos teksto, Džonsonas turėjo pasakyti: "Atsižvelgiant į visas problemas, gyvenimo trukmės prognozė Afrikoje išaugo, o šis žemynas tapo globalinės ekonominės sistemos dalimi".

  Vietoj to, Didžiosios Britanijos URM vadovas pasakė: "Atsižvelgiant į visas problemas, gyvenimo trukmės prognozė Afrikoje išaugo, o ši šalis tapo globalinės ekonominės sistemos dalimi".

  Boriso Džonsono kalba paskelbta oficialiame partijos Youtube kanale.

  "Mirror" žurnalistai, nepraleidę progos atkreipti dėmesį į kuriozišką ministro apsirikimą, vis dėlto pažymėjo, kad Džonsono negalima pavadinti neišsilavinusiu ir nutolusiu nuo užsienio politikos žmogumi.

  Ministras mokėsi Itono koledže, vėliau Oksfordo universitete studijavo klasikinę literatūrą. Džonsonas dirbo žurnalistu, vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoju ir pagrindiniu politikos analitiku "Daily Telegraph". Iki šių metų liepos buvo Londono meras.

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos