15:58 2018 Sausio 22
Vilnius-7°C
Tiesioginis eteris
  Lenkija protestuoja prieš abortų draudimą. Nuotrauka iš įvykio vietos

  Juodasis pirmadienis: Lenkija protestuoja prieš abortų draudimą

  © AP Photo/ Czarek Sokolowski
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Abortų įstatymo sugriežtinimas Lenkijoje (6)
  9210

  Tūkstančiai juodai apsirengusių lenkių išėjo į miestų gatves, streikuoti ir protestuoti prieš siūlomą įstatymo projektą dėl visiško abortų uždraudimo. Visoje Lenkijoje prasidėjo "juodasis pirmadienis".

  VILNIUS, spal 3 — Sputnik. Prie Lenkijoje valdančiosios konservatorių partijos "Įstatymas ir teisingumas" (PiS) būstinės Varšuvoje vyksta protestų akcija prieš visišką abortų uždraudimą.

  ​Akcija vyksta tautinio moterų streiko metu: pirmadienį Lenkijos gyventojos skirtingais pretekstais atsisakė eiti į darbą arba mokslus. Čenstakavo, Varšuvos, Poznanės, Lodzės ir Slupsko davė savivaldybės darbuotojoms, ketinančioms dalyvauti proteste, oficialų leidimą nedirbti iki spalio 3 dienos.

  Mokymosi įstaiguose atšaukti užsiėmimai. Akcija prie valdančiosios partijos būstinės prasidėjo apie 10:00. Protesto simboliu tapo juoda spalva — juodai apsirengusios moterys su juodomis vėliavomis išėjo į miestų gatves visoje šalyje, o treikas pavadontas "juodoju pirmadieniu".

  Nie. #czarnyprotest

  Фото опубликовано Iv (@iwonadziobek) Окт 3 2016 в 7:08 PDT

  Streikas ir demonstracijos vyksta po šeštadienį įvykusio tūkstančių žmonių protesto priešais parlamentą Varšuvoje. Moterys juodai vilki reikšdamos gedulą dėl galimo reprodukcinių teisių praradimo ir kai kurių moterų mirčių. Pasak protestuotojų, tragiškų incidentų nebus įmanoma išvengti, jeigu pasiūlymas bus priimtas, koks yra dabar.

  Valdančioji konservatorių partija "Įstatymas ir teisingumas" (PiS), kuri kontroliuoja parlamentą, komitetui nusiuntė įstatymo projektą, pagal kurį nutraukti nėštumą būtų leidžiama tik tais atvejais, kai motinos gyvybei iškyla pavojus, o maksimali kalėjimo bausmė už aborto atlikimą būtų padidinta nuo dvejų iki penkerių metų.

  Pagal 1993 metais priimtą dabartinį įstatymą abortai yra draudžiami, išskyrus išžaginimo ar incesto atvejus, taip pat — jei nėštumas kelia pavojų motinos sveikatai arba jei vaisius yra smarkiai apsigimęs.

  Temos:
  Abortų įstatymo sugriežtinimas Lenkijoje (6)
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos