03:16 2018 Sausio 19
Vilnius-3°C
Tiesioginis eteris
  Mažylis. Archyvinė nuotrauka

  Lenkijos parlamentas atmetė įstatymą dėl abortų sugriežtinimo

  © Фото: pixabay.com
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Abortų įstatymo sugriežtinimas Lenkijoje (6)
  9510

  Lenkijos parlamentas po masinių demonstracijų nubalsavo už piliečių iniciatyvos dėl visiško abortų uždraudimo atmetimą.

  VILNIUS, spal 6 — Sputnik. Lenkijos parlamento deputatai posedžio metu nubalsavo už piliečių iniciatyvos dėl visiško abortų uždraudimo atmetimą.

  Lenkijos Seimo teisingumo ir žmogaus teisių komisija trečiadienį nubalsavo už įstatymo projektą dėl visiško abortų uždraudimo atmetimą. Ši piliečių iniciatyva sukėlė masines protesto akcijas. Pagal įstatymą, neigiamas komisijos vertinimas nereiškia projekto atmetimo, sprendimas priklauso nuo Lenkijos parlamento žemųjų rūmų pirmininko.

  Ketvirtadienį balsavimo metu komisijos poziciją palaikė 352 deputatai, 58 nuvalsavo prieš, dar 18 susilaikė.

  Rugsėjo mėnesį Valdančioji konservatorių partija "Įstatymas ir teisingumas" (PiS), kuri kontroliuoja parlamentą, komitetui nusiuntė įstatymo projektą, pagal kurį nutraukti nėštumą būtų leidžiama tik tais atvejais, kai motinos gyvybei iškyla pavojus, o maksimali kalėjimo bausmė už aborto atlikimą būtų padidinta nuo dvejų iki penkerių metų.

  Pagal šią piliečių iniciatyvą, kurią parlamentui pateikė koalicija "Stop aborcji", motinoms taip pat būtų galima skirti kalėjimo bausmes, nors teisėjai galėtų nuspręsti jų ir neskirti.

  Spalio 3 dieną Lenkijoje juodai apsirengusios moterys su juodomis vėliavomis išėjo į miestų gatves visoje šalyje streikuoti ir protestuoti prieš siūlomą įstatymo projektą.

  Temos:
  Abortų įstatymo sugriežtinimas Lenkijoje (6)

  Dar šia tema

  Daugiau kaip pusė Lietuvos gyventojų už globos institucijų pertvarką
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos