00:53 2018 Sausio 21
Vilnius-4°C
Tiesioginis eteris
  JT taikdariai, archyvinė nuotrauka

  Buvęs JAV pasiuntinys JT: taikdarių dislokacija Donbase nenaudinga Ukrainai

  © Sputnik/ РИА Новости
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  4410

  Anot Boltono, norint "atkurti Ukrainos suverenitetą Donbase, blogiausia, ką Ukraina galėtų padaryti, tai įsileisti taikdarius"

  VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Jungtinių Tautų taikdarių dislokacija Donbase nenaudinga Ukrainai, nes padidintų Rusijos dalyvavimą Ukrainos vidinių problemų sprendimo procese, teigia JAV pasiuntinys JT 2005-2006 metais Džonas Boltonas, pranešė RIA Novosti.

  "Aš nemanau, kad taikdariai turi būti Ukrainoje. Manau, kad Ukrainos atžvilgiu tai yra klaida. Pirmiausia todėl, kad jūs padidinate Rusijos įtaką Ukrainos vidaus politikai", — kalbėjo Boltonas komentare kanalui "112.Ukraina" forumo "Jaltos europieštika strategija" metu penktadienį Kijeve.

  Boltono manymu, kalbėti reikia apie tai, kad Donbaso konfliktas neliktų neišspręstas. "Jeigu norite atkurti Ukrainos suverenitetą Donbase, blogiausia, ką Ukraina galėtų padaryti, tai įsileisti taikdarius", — pareiškė ekspertas.

  Rusijos Federacijos prezidentas Vladimiras Putinas anksčiau yra sakęs, kad palaiko JT taikdarių dislokaciją Ukrainoje, bet ji turi būti atlikta tik saugumui užtikrinti, o taikdarių buvimo vieta gali būti tik ten, kur Ukraina ribojasi su Donbasu — niekur kitur. Prie viso to, Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Rusijos pozicija taikdarių Ukrainoje dislokacijos klausimu yra lanksti.

  Kijevas mano, kad JT misija turi turėti daug platesnį mandatą ir išsidėstyti visoje Donbaso teritorijoje, iki sienos su Rusija.

  JT generalinis sekretorius Antonijus Guterešas interviu RIA Novosti metu, komentuodamas idėją įvesti taikdarius į Donbasą saugojimo misijai, pareiškė, kad šalių susitarimo šiuo klausimu atveju organizacijos bus pasirengusios padaryti viską, kad Ukrainos krizė būtų išspręsta. 

  Dar šia tema

  Kodėl Ukraina ne ES ir NATO
  JAV specialusis atstovas: Ukraina dar nėra pasirengusi įstoti į NATO
  Lietuvos vaidmuo JAV politikoje Ukrainos atžvilgiu
  Tegai:
  taikdariai, Donbasas, Jungtinių Tautų organizacija (JTO), Džonas Boltonas, Ukraina
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos