Gyva ar dirbtinė: kurią Kalėdų eglutę pasirinkti

Gyva eglė pripildys namus šviežių spyglių kvapu, tačiau vėliau teks iš visų plyšių traukti šias sausas adatas, ko galima išvengti, pasirinkus dirbtinę eglutę; kokie dar pagrindiniai natūralios ir dirbtinės eglutės pliusai ir minusai — skaitykite mūsų apžvalgoje

VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Svarbiausias Kalėdų ir Naujųjų metų aksesuaras, be abejo, yra eglutė. Aplinkosaugininkai vieningai tvirtina, kad šventinė eglė turi būti dirbtinė, o natūralumo mėgėjai tvirtina, kad Kalėdos ir Naujieji metai be gyvos eglės — ne šventė. Abiejų šventinio medžio variantų privalumai ir trūkumai — Sputnik apžvalgoje.

Dirbtinės eglės pliusai ir minusai

Dirbtinės eglės kiekvienais metais vis labiau išstumia savo "gyvąsias" koleges, ir taip yra dėl kelių priežasčių. Apsvarstykime visas dirbtinių eglių puses.

Dirbtinės eglės pranašumai:

 • Ilgaamžiškumas
 • Praktiškumas
 • Gamtos tausojimas

Pirma priežastis pirkti dirbtinę eglutę yra ilgaamžiškumas. Už tokį medį mokate kartą ir daugeliui metų. Be to, šis pasirinkimas yra labai praktiškas: užtenka tik išardyti eglę po švenčių ir atsargiai supakuoti, nepažeidžiant medžio dalių.

Kalėdų eglė - Sputnik Lietuva
Alergologai pataria, kaip įrengti Kalėdų eglutę

Dirbtinės eglės nedurs, jos stovės daug savaičių ir nenumes spyglių, kuriuos tikrąja to žodžio prasme reikėtų traukti iš visų plyšių, jei statote gyvą eglutę.

Pastaraisiais metais priežastis įsigyti būtent nenatūralią Kalėdų eglutę yra tausus požiūris į gamtą. Gyvų medžių kirtimas daro didelę žalą — pasodinti nauji augalai nespėja išaugti.

Tačiau ši eglė turi tam tikrų trūkumų.

Dirbtinės eglės trūkumai:

 • Ne visada pagaminta iš saugių medžiagų
 • Kaina
 • Nenatūralumas

Jei nuspręsite įsigyti dirbtinę eglę, atminkite, kad dažnai tokie šventiniai medžiai gaminami iš žemos kokybės plastiko, pagaminto iš naftos išteklių.

Be to, dirbtinė eglė neturi kvapo, todėl, žinoma, namuose nebus kalėdinio aromato.  

Dar vienas ne minusas, bet galbūt kliūtis yra kaina. Jei už gyvą eglę reikia mokėti kasmet ir nedaug, tai už dirbtinę eglę teks sumokėti vieną kartą, bet palyginti nemažą sumą.

Gyvos eglės privalumai ir trūkumai

Niekas taip nesukuria šventinės atmosferos kaip šviežių spyglių kvapas! Ir tai pagrindinis gyvos Kalėdų eglės pliusas. Apsvarstykime šį ir kitus pranašumus ir, žinoma, tokio pasirinkimo trūkumus.

Gyvos eglės pranašumai:

 • Kvapas
 • Naudingosios spyglių savybės

Kvapas, sklindantis nuo gyvos eglės — ne tik šventinė nuotaika. Eglė gamina daug fitancidų ir puikiai valo orą nuo kenksmingų bakterijų. Be to, gyva eglė yra geras energijos šaltinis, šalinantis negatyvumą, dirglumą ir nuovargį.

Katė ir kalėdinė eglutė - Sputnik Lietuva
Nelygi kova: kaip katės ir šunys "nugali" Kalėdų eglutes

Spygliuose gausu mineralinių druskų, eterinių aliejų, vitamino C ir kitų naudingų komponentų. Yra daug veiksmingų receptų ne tik iš spyglių, bet ir iš pumpurų, sakų ir net žiedadulkių.

Taip pat gyva eglutė nebrangiai kainuoja, Naujųjų metų išvakarėse Vilniuje nedidelę eglutę galima įsigyti už 10 eurų.

Be akivaizdžių gyvos eglės pastatymo namuose pranašumų, yra ir trūkumų.

Gyvos eglės trūkumai:

 • Meta spyglius
 • Spygliai duria
 • Trumpaamžė

Gyva eglutė meta spyglius, todėl kuo ilgiau toks medis stovės, tuo daugiau sausų spyglių rasite visoje gyvenamojoje patalpoje.

Новогодний декор, архивное фото - Sputnik Lietuva
Kaip papuošti namus Kalėdoms ir Naujiesiems metams

Taip pat, žinoma, medžių kirtimas kenkia gamtai, tačiau nereikia pamiršti, kad parduodamos eglės auginamos specializuotuose medelynuose.

Kai kuriems žmonėms gyva eglutė gali sukelti alergiją. Tačiau ant dirbtinės eglutės, net supakuotos ir tvarkingai laikomos iki kitų metų Kalėdų, vis tiek gali kauptis dulkės, kurios taip pat gali sukelti alergiją.

Spręsdami, kokį — gyvą ar dirbtinį — šventinį medį pasirinkti, pasverkite visus pliusus ir minusus.

Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала