Lietuvoje atskleistos eksportuotų ir importuotų prekių kainos

Per metus, palyginti su 2019 metų gegužės mėnesiu, eksportuotų ir importuotų prekių kainos sumažėjo 10,2 proc. abiejose kategorijose

VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Lietuvoje eksportuotų prekių kainos gegužę padidėjo 0,1 procento, o importuotų — 4,2 procento, praneša Statistikos departamentas.

Iš eksportuotų prekių labiausiai — 10,4 proc. — pabrango tomo ketus ir plienas bei ferolydiniai. Padarinė mediena pabrango 8,5 proc., rafinuoti naftos produktai — 7,8 proc., bet atpigo ryšio įranga — 12,9 proc., kitos specialiosios paskirties mašinos — 11,5, žuvys ir kiti žuvininkystės produktai — 5,3 proc.

Parduotuvė - Sputnik Lietuva
Paaiškinta, kodėl kainos kyla Lietuvoje, bet ne Estijoje ir Latvijoje

Iš importuotų prekių daugiausia — 3,5 proc. — pabrango žemės ūkio daugiamečiai augalai. Niekur kitur nepriskirta transporto įranga pabrango 3 proc., pagrindiniai vaistų pramonės gaminiai — 2,9 proc., bet atpigo gamtinės dujos — 8,9 proc., rafinuoti naftos produktai — 6,7, konservuota mėsa ir mėsos produktai — 5,9 proc.

Pigesnės buvo importuotos dujos, kurių kaina sumažėjo 8,9 proc., rafinuotų naftos produktų — 6,7 proc., mėsos konservų ir mėsos gaminių — 5,9 proc.

Per mėnesį iš euro zonos importuotų prekių kainos sumažėjo 0,1 proc., ne iš euro zonos — padidėjo 8,6 proc.

Per metus, palyginti su 2019 metų gegužės mėnesiu, eksportuotų ir importuotų prekių kainos sumažėjo po 10,2 procento. Iš euro zonos importuotų prekių kainos sumažėjo 2,1 procento, o iš ne euro zonos — 16,8 procento.

Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала