Lietuva pateko į šalių su didžiausia skurdo rizika ES sąrašą

CC BY-SA 2.0 / Sergey Galyonkin / Осенний Вильнюс, улица, народ
Осенний Вильнюс, улица, народ - Sputnik Lietuva
"Eurostato" tyrimo duomenimis, be Lietuvos Respublikos, šiame sąraše yra Italija, Latvija, Graikija, Rumunija ir Bulgarija

VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Praėjusiais metais daugiau nei ketvirtadaliui Lietuvos gyventojų grėsė skurdas ar socialinė atskirtis. Apie tai praneša statistikos agentūra "Eurostatas".

Baltijos šaliai apskaičiuotas rodiklis siekė 26,3 proc. Tai yra vienas didžiausių rodiklių Europos Sąjungoje. Didesni rodikliai buvo nustatyti penkiose šalyse: Italijoje ir Latvijoje (27,3 proc. abiejose šalyse), Graikijoje (30), Rumunijoje (31,2) ir Bulgarijoje (32,5). Tuo tarpu Italijos duomenys pateikiami už 2018 metus.

Priešingame skalės gale yra Čekija (12,5), Slovėnija (14,4), Suomija (15,6), Danija (16,3), Slovakija (16,4), Nyderlandai (16,5) ir Austrija (16,9).

Be to, 20,6 procento Lietuvos gyventojų gresia skurdas. Latvijoje ir Estijoje šis rodiklis buvo šiek tiek didesnis — atitinkamai 21,7 ir 22,9 proc.

Lietuva reguliariai patenka į Europos antilyderių sąrašus pagal gyvenimo lygį. "Eurostatas" ne kartą įtraukė respubliką į šalių, kuriose piliečiams kyla didžiausia skurdo rizika, sąrašą.

Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала