Masiulis siūlo atidaryti mokyklą, kurioje būtų mokoma ukrainiečių kalba

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, respublikos mokyklose iš viso mokosi per 500 vaikų, atvykusių iš Ukrainos

VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Seimo narys Kęstutis Masiulis, kreipdamasis į Vilniaus merą Remigijų Šimašių, pasiūlė svarstyti galimybę Vilniuje steigti mokyklą ukrainiečių dėstomąja kalba, praneša Seimo spaudos tarnyba.

"Vilniuje daugėja ukrainiečių šeimų, o mokyklos ukrainiečių dėstomąja kalba nėra. Verta šnekėti su bendruomene, kad pradžiai galėtų atsirasti kelios klasės jau veikiančiose mokyklose, kur mokinių šiuo metu nėra daug", — sakė jis.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, respublikos mokyklose iš viso mokosi per 500 vaikų, atvykusių iš Ukrainos.

Posėdžių salė - Sputnik Lietuva
Seimas papasakojo, kaip vyko perėjimas prie nuotolinio darbo
Pabrėžiama, kad iš jų apie 200 atvyko tik mokytis, o kiti per 300 yra Ukrainos piliečiai, nuolat gyvenantys Lietuvoje. Iš viso Lietuvoje gyvena apie 50 tūkst. ukrainiečių, tai sparčiausiai gausėjanti tautinė bendrija.

"Dabar ukrainiečiai dažnai renkasi mokyklas rusų dėstomąja kalba, o tai būna sunkus sprendimas, norintiems išlaikyti tautinį identitetą. Manau, būtų teisinga, kad ukrainiečių bendruomenė turėtų galimybę mokytis savo kalba. O geras papildomos kalbos mokėjimas atveria naujų galimybių ir turtina miestą", — teigė jis.

Vilniuje veikia mokyklos lenkų, rusų, baltarusių, anglų ir prancūzų dėstomosiomis kalbomis. Dalis pamokų privalomai vyksta valstybine lietuvių kalba.

Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала