Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Bilotaitė žada neleisti, kad per šalį atsirastų nelegalios migracijos kelias

Migrantų stovykla - Sputnik Lietuva, 1920, 24.06.2021
Iš viso šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 507 neteisėti migrantai
VILNIUS, birželio 24 — Sputnik. Ketvirtadienį vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė apsilankė Užsieniečių registracijos centre (URC), kur su pareigūnais aptarė būtinuosius veiksmus, po trečiadienį kilusių neramumų, siekiant kontroliuoti situaciją ir užkardyti galimus konfliktus, praneša ministerijos spaudos tarnyba.
Pasak ministrės, būtina telkti maksimalias pajėgas, suprantama, kad migrantams kelia nepasitenkinimą apribotas judėjimas, dėl to kilo vakarykščiai neramumai.
Taip pat Bilotaitė pridūrė, jog puikiai supranta, kad migrantų galutinis tikslas nėra Lietuva.
Laurynas Kasčiūnas - Sputnik Lietuva, 1920, 24.06.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Kasčiūnas apie incidentą su migrantais: Lietuva režimo šantažui nepasiduos
"Tačiau Lietuva atsakingai žiūri į šią situaciją ir būdama Europos Sąjungos nare neketina leisti, kad atsirastų nelegalios migracijos kelias per mūsų šalį. Dabar aktyviai bendradarbiaujame su tarptautinėmis institucijomis, pati asmeniškai nuolat palaikau ryšį su kitų šalių vidaus reikalų ministrais, kad visi kartu rastume geriausią sprendimą", – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
Šalyje ketinama pasinaudoti tarptautine patirtimi, valdant migrantų stovyklas. Vidaus reikalų ministerija bendradarbiauja su Europos prieglobsčio paramos biuru.
"Stebime subkultūrų grupavimąsi, tam tikrų grupių ir savotiškos hierarchijos susidarymą tarp migrantų. Mūsų pareigūnai yra nuolatinėje parengtyje ir užtikrina situacijos kontrolę, nepaisant sudėtingų sąlygų. Matome, kad neteisėti migrantai tikėjosi lengvos kelionės link savo tikslo, tačiau mes vykdydami procedūras sutrikdėme jų planus", – teigia Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas gen. Rustamas Liubajevas.
Pasieniečiai - Sputnik Lietuva, 1920, 22.06.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pasienyje su Baltarusija sulaikyti 58 neteisėti migrantai
Trečiadieno, birželio 23 dienos, vakare VSAT Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje apgyvendintiems užsieniečiams nepaklusus pasieniečių reikalavimams bei bandant veržtis prie išėjimo iš centro, VSAT pareigūnai panaudojo ašarines dujas ir iššovė du šūvius iš pompinio ginklo į orą.
Iš viso šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 507 neteisėti migrantai. Šis skaičius yra daugiau kaip šešis kartus didesnis, nei buvo per visus 2020-uosius. Pernai sulaikytas 81 toks užsienietis.
Tarp šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausiai yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 328. Taip pat sulaikyti 46 Irano, 42 Sirijos, 39 Baltarusijos, 17 Rusijos, 11 Turkijos, 10 Šri Lankos, 6 Tadžikistano, 3 Afganistano, po 2 Jemeno ir Egipto bei 1 Somalio piliečiai ar jais prisistatę asmenys.
Pastaruoju metu daugiau nei šešis kartus išaugus neteisėtų migrantų srautams VSAT sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Be to, pasieniečiams į pagalbą atėjo pajėgos iš Viešojo saugumo tarnybos, Lietuvos policijos, Šaulių sąjungos ir kitų institucijų.
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала