Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

VSAT pareigūnams Užsieniečių registracijos centre teko panaudoti ašarines dujas

© Photo : Сейм ЛитвыPalapinių stovykla migrantams Pabradėje
Palapinių stovykla migrantams Pabradėje - Sputnik Lietuva, 1920, 24.06.2021
Grupė vadinamajame palapinių miestelyje apgyvendintų prieglobsčio prašytojų, pirminiais duomenimis, pradėjo reikšti nepasitenkinimą teisiniu statusu Lietuvoje, teismo taikomais apribojimais
VILNIUS, birželio 24 — Sputnik. Trečiadienį vakare VSAT Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje apgyvendintiems užsieniečiams nepaklusus pasieniečių reikalavimams bei bandant veržtis prie išėjimo iš centro, VSAT pareigūnai panaudojo ašarines dujas ir iššovė du šūvius iš pompinio ginklo į orą, rašoma VSAT pranešime.
Medicinos pagalbos dėl to niekam neprireikė.
Lietuvos ir Baltarusijos pasienis - Sputnik Lietuva, 1920, 22.06.2021
Nausėdos patarėja mano, kad pasienyje su Baltarusija naudinga pastatyti tvorą
Grupė vadinamajame palapinių miestelyje apgyvendintų prieglobsčio prašytojų, pirminiais duomenimis, pradėjo reikšti nepasitenkinimą teisiniu statusu Lietuvoje, teismo taikomais apribojimais.
Kelios dešimtys susibūrusių užsieniečių pradėjo elgtis agresyviai, triukšmauti, bandė pasiekti išėjimą iš URC bei nepakluso pasieniečių reikalavimams apsiraminti.
Siekdami užkardyti galimus neramumus ir riaušes pasieniečiai panaudojo ašarines dujas ir iššovė du šūvius į orą iš pompinio šautuvo guminėmis kulkomis. Netrukus kontroliuojami pasieniečių užsieniečiai grįžo į palapines, situacija normalizavosi. Medicininės pagalbos niekam neprireikė.
Lietuvos pasieniečiai - Sputnik Lietuva, 1920, 22.06.2021
Problema nesprendžiama 25 metus: Lietuvoje skundžiamasi pasieniečių ginklais
Į URC atvyko pajėgos iš specialiai tokiems incidentams parengtos VSAT Specialiosios paskirties komandos, artimiausių VSAT užkardų, policijos, Viešojo saugumo tarnybos. Nustatomi, izoliuojami ir apklausiami galimi tokių nepasitenkinimo apraiškų iniciatoriai.
Užsieniečių nepasitenkinimo požymių būta ir sulaikytų asmenų bendrabutyje, tačiau rimtesnių incidentų nefiksuota.
Trečiadienį vakare situacija URC buvo stabili ir pareigūnų kontroliuojama.
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала