Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Turkijos patirtis stabdant neteisėtą migraciją būtų svarbi Lietuvai, pareiškė Landsbergis

© Photo : MFA LithuaniaUžsienio reikalų ministras
Užsienio reikalų ministras - Sputnik Lietuva, 1920, 28.06.2021
Ministras aptarė nelegalios migracijos į Lietuvą klausimą
VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. Turkijos turima patirtis būtų svarbi stabdant neteisėtą migraciją iš Baltarusijos, pareiškė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Sekmadienį užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Italijoje susitiko su kolega iš Turkijos Mevliutu Čavušohlu.
Ministras aptarė situaciją dėl nelegalios migracijos iš Baltarusijos į Lietuvą.

"Neteisėta migracija, siunčiant į Lietuvą migrantus iš Irako ir Sirijos, yra Baltarusijos atsakas į Europos Sąjungos įvestas sankcijas. Turkijos turima patirtis neteisėtos migracijos stabdymo srityje būtų labai svarbi, sprendžiant šią dirbtinai sukeltą krizę", — po susitikimo su Turkijos ministru sakė Landsbergis.

Taip pat ministrai, dalyvaujantys birželio 28 dieną Globalios koalicijos kovai prieš Daesh/ISIS* užsienio reikalų ministrų susitikime, taip pat aptarė saugumo situaciją Rytų Partnerystės regione.
Lietuvos pasieniečiai - Sputnik Lietuva, 1920, 27.06.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Lietuva Baltarusijos pasieniečių reakciją į nelegalius imigrantus vadina "vangia"
Pažymima, jog Turkijos užsienio reikalų ministras priėmė Landsbergio kvietimą atvykti į Ukrainos reformų konferenciją, kuri liepos 7-8 dienomis vyks Vilniuje.
Pastaruoju metu Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje labai išaugo nelegalių migrantų skaičius. Šiais metais per Baltarusiją į Lietuvą bandė patekti daugiau nei 500 nelegalių migrantų, o tai yra daug daugiau nei pernai per visus metus.
Pareiškimai apie migrantų srautus prasidėjo po Aleksandro Lukašenkos gegužės pabaigoje pasakytos kalbos, kurioje jis teigė, kad šalis yra užkerta kelią narkotikams ir nelegaliems migrantams į Lietuvą, tačiau atsižvelgdamas į spaudimą iš Vakarų Minskas gali susimąstyti, ar verta tai daryti toliau. Lietuvoje šie žodžiai suvokiami kaip grėsmė iš Baltarusijos pusės.
* Rusijoje uždrausta teroristų organizacija.
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала