Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Dėl migrantų krizės ketinama šaukti neeilinę Seimo sesiją

Seimas - Sputnik Lietuva, 1920, 07.07.2021
Paskutinę birželio dieną parlamentarai užbaigė pavasario Seimo sesiją
VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Seimas neeilinėje sesijoje aptars situaciją dėl nelegalių migrantų antplūdžio iš Baltarusijos, sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, praneša "TASS".
Posėdį planuojama surengti kitą savaitę. Jis bus skirtas nelegalios migracijos problemoms spręsti.
Seimas pavasario sesiją baigė birželio 30 dieną.
Anksčiau Vyriausybė dėl smarkiai išaugusios neteisėtos migracijos į Lietuvą paskelbė ekstremaliąją situaciją valstybės mastu.
Pasienio postas Lietuvos pasienyje - Sputnik Lietuva, 1920, 07.07.2021
Suomija išsiųs keturis pasieniečius padėti Lietuvai ir Latvijai
Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 1 416 neteisėtų migrantų. Šis skaičius yra daugiau kaip septyniolika kartų didesnis, nei buvo per visus 2020 metus. Pernai Lietuvos pasienyje sulaikytas 81 toks užsienietis.
Pastaruoju metu labai išaugus tokių atvejų skaičiui VSAT sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Be įvairių organizacinių priemonių, į šį ruožą buvo komandiruoti pareigūnai iš kitų VSAT padalinių bei skirti papildomi techniniai resursai.
Be to, pasieniečiams pagalbon atėjo pajėgos iš Viešojo saugumo tarnybos, Šaulių sąjungos ir kitų institucijų, taip pat pasienyje su Baltarusija dirbti pradėjo Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros FRONTEX pareigūnai. Netrukus Lietuvos sienos apsaugai bus pasitelkta ir 10 Estijos pasieniečių.
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала