Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Lietuvos kariuomenė pradeda saugoti sieną su Baltarusija

Lietuvos kariai - Sputnik Lietuva, 1920, 10.07.2021
Iš viso į pasienio postus pasieniečiams buvo pasiųsti 260 karių
VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Lietuvos kariuomenė pradėjo saugoti sieną su Baltarusija, kad padėtų pasieniečiams, sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadovas Liubajevas, praneša TASS, remdamasis Lietuvos žiniasklaidos priemonėmis.
"Mes kuriame pajėgas ir išteklius, kad apsaugotume sieną. Nuo šiandien Valstybės sienos apsaugos tarnybai pradeda talkinti Lietuvos kariuomenė", — sakė jis.
Pasak jo, pasienio tarnyba planuoja padidinti savo darbuotojų skaičių tiesiai pasienyje, ji taip pat tikisi kitų struktūrų pagalbos.
Pasieniečiai - Sputnik Lietuva, 1920, 10.07.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Mažiausias paros skaičius liepą: per parą sulaikytas 31 neteisėtas migrantas
Kariuomenė dislokuota prie valstybės sienos ir buvo perduota pasienio postų vadovybei. Armija pasienyje pasiuntė 260 karių.
Anksčiau Lietuvos krašto apsaugos ministerija teigė, kad tvora statoma bendradarbiaujant ginkluotosioms pajėgoms ir respublikos Vidaus reikalų ministerijai. Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigė, kad tvora "žymiai sumažins sieną kertančių migrantų srautus", o tai leis pasieniečiams ir pasienyje patruliuojantiems kariškiams greičiau sugauti nelegalius migrantus.
Kaip šiandien pranešė Sputnik Lietuva, pirmasis tvoros statybos darbų etapas vyks 30 kilometrų Lietuvos ir Baltarusijos sienos atkarpoje, Druskininkų pasienio kontrolės punkto regione, kur nelegalių imigrantų kaupiasi daugiausia.
Lietuvoje dėl staigaus migrantų antplūdžio paskelbta nepaprastoji padėtis, nuo metų pradžios Lietuvoje sulaikyti 1 546 nelegalūs migrantai, o tai yra beveik 20 kartų daugiau nei per visus praėjusius metus.
Vilnius dėl tokio migrantų antplūdžio paskelbė nepaprastąją padėtį ir dėl situacijos kaltina Minską. Savo ruožtu Baltarusijos valdžia jau pareiškė, kad tinkamai užtikrina sienos apsaugą. Kaip pabrėžė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis neleis šalies paversti nelegalių imigrantų "kolonija". Pasak jo, Minskas nelegalios migracijos problemą sprendžia "tiek, kiek reikia ir yra finansiškai įmanoma".
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала