Prezidentas įvardijo savo pagrindinį metų pasiekimą užsienio politikoje

© Photo : LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTASLietuvos prezidentas Gitanas Nausėda
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda - Sputnik Lietuva, 1920, 14.07.2021
Taip pat Nausėda džiaugiasi, kad nepaisant pandemijos, respublika gynybai gali skirti du procentus BVP, kurių reikalauja NATO
VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pagrindiniu per pastaruosius metus užsienio politikos pasiekimu įvardijo NATO sprendimą surengti aljanso viršūnių susitikimą 2023 metais Lietuvoje.
Tai valstybės vadovas pasakė spaudos konferencijoje, skirtoje antriems jo pirmininkavimo metams.
"Manau, kad tai yra tikrai unikalus pasiekimas, dėl kurio mes pradėjome dirbti jau prieš pusantrų metų", — pareiškė jis.
Taip pat Nausėda pažymėjo, kad nepaisant visko, Lietuvai pavyko išlaikyti gynybos finansavimą dviejų procentų BVP lygiu, kurio reikalauja NATO.
"Išlaikome 2 proc. BVP gynybai dalį ir tą procentą didiname. Nepaisant to, kad metų viduryje buvo susiklosčiusi situacija, kai iškilo rizika šio tikslo įgyvendinimui, sutelktomis pastangomis kartu su Vyriausybe, Finansų ministerija ir Krašto apsaugos ministerija problemą išsprendėme, papildomai finansuodami krašto apsaugą ir iškelta galva važiavome į NATO viršūnių susitikimą Briuselyje", — sakė Nausėda.
Ten, akcentavo šalies vadovas, pavyko pasiekti "tokio įvykio, kuris Lietuvoje pagal savo svarbą nebuvo rengtas nuo mūsų Nepriklausomybės atkūrimo".
Vakaruose, ypač Baltijos šalyse, dažnai kalbama apie "augančią Rusijos grėsmę", nuo kurios neva reikia apsiginti.
Tuo pačiu metu Maskva ne kartą pabrėžė, kad RF neketina pulti, tačiau ji turės sustiprinti saugumą, nes NATO karių skaičius šalia Rusijos sienų kelis kartus padidėjo.
NATO lyderiai per viršūnių susitikimą Briuselyje birželio viduryje Ispaniją patvirtino kito aukščiausiojo lygio susitikimo vieta, o 2023 metais viršūnių susitikimas vyks Lietuvoje. Kaip Briuselyje pažymėjo Nausėda, Lietuva yra pasirengusi suteikti visą reikiamą infrastruktūrą kitam aukščiausiojo lygio susitikimui surengti.
Prezidentas Gitanas Nausėda - Sputnik Lietuva, 1920, 14.07.2021
Nausėda apie vakcinacijos tempus: 800 tūkst. vakcinų "dūla šaldytuvuose"
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала