Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Internete pasirodė vaizdo įrašas apie galimą šaudymą į migrantus Lietuvos pasienyje

© Photo : Сейм ЛитвыPalapinių miestelis Pabradėje
Palapinių miestelis Pabradėje - Sputnik Lietuva, 1920, 21.07.2021
Anksčiau Valstybės sienos komitetas pranešė, kad netoli sienos su Lietuva Baltarusijos pasieniečiai sulaikė tris nelegalių migrantų grupes, kurios kirto sieną iš Lietuvos. Suimtieji skundėsi dėl Lietuvos teisėsaugos pareigūnų veiksmų
Internete buvo paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame, tariamai, užfiksuotas šaudymas Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje.
Kaip tvirtinama, vaizdo įrašas nufilmuotas liepos 19-osios naktį. Sutemose nufilmuotame vaizdo įraše girdisi šaudymas ir matosi žmonės, kurie pasilenkę bėga. Vaizdo įraše negalima detaliai įžiūrėti žmonių ir vietos, kur yra filmuojama.
Anksčiau Valstybės sienos komitetas pranešė, kad netoli sienos su Lietuva Baltarusijos pasieniečiai sulaikė tris nelegalių migrantų grupes, kurios kirto sieną iš Lietuvos.
Tvoros statybos Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje - Sputnik Lietuva, 1920, 21.07.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Lietuvos valdžia yra sutrikusi dėl migracijos krizės, pareiškė Paleckis
Praėjusios savaitės pabaigoje Baltarusijos pasieniečių Lydos būrio pareigūnai aptiko daugiau nei 20 žmonių, kurie sakė, jog yra Irako piliečiai. Sulaikytieji papasakojo, kad jie buvo pabėgėlių stovykloje Lietuvoje. Pažeidėjų teigimu, Lietuvos pasieniečiai iškvietė Irako piliečius apklausai ir privertė juos liudyti apie Baltarusijos pasieniečių papirkimą už pagalbą pažeidžiant sieną. Tuo tarpu sulaikytieji nebuvo maitinami, jiems nedavė gerti, o "pokalbį" lydėjo smūgiai teleskopine lazda, ką patvirtina įbrėžimai ir sumušimai ant įvairių užsieniečių kūno dalių.
Lietuva iki šiol oficialiai nesureagavo į incidentą.
Dėl susiklosčiusios situacijos valdžia kaltina Minską. Savo ruožtu Baltarusija jau pareiškė, kad tinkamai užtikrina sienos apsaugą. Kaip pabrėžė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis neleis šalies paversti nelegalių imigrantų "kolonija". Pasak jo, Minskas nelegalios migracijos problemą sprendžia "tiek, kiek reikia ir yra finansiškai įmanoma".
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала