Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Baltarusijoje sukritikavo įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pakeitimus

© AFP 2021 / PETRAS MALUKASMigrantai
Migrantai - Sputnik Lietuva, 1920, 22.07.2021
Pakeitimais siekiama ne tik pagreitinti prieglobsčio prašymų nagrinėjimą, bet ir apriboti nelegalių migrantų teises respublikoje
VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Baltarusijos užsienio reikalų ministerija įvertino įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pataisas, kurias anksčiau pasirašė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.
Naujovės ne tik paspartins prieglobsčio prašymų nagrinėjimą, bet ir apribos nelegalių migrantų teises Lietuvoje. Migrantams bus draudžiama laisvai judėti po respubliką, o valdžios institucijos jiems garantuoja tik apgyvendinimą laikinuose centruose ir būtinąją medicinos pagalbą.
Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos spaudos sekretorius Anatolijus Glazas pažymėjo, kad Lietuvos vadovybei nerūpi konkrečių žmonių teisės.

"Postringavimas yra vienas dalykas, tačiau konkretūs veiksmai, deja, byloja visai ką kita. Neseniai visi matėme nežmonišką, pasityčiojantį Lietuvos pasieniečių elgesį su irakiečiais, kurie, ne dėl savo kaltės, priversti ieškoti geresnio gyvenimo, bandė gauti prieglobstį saugioje ir padorioje, kaip jie manė, Europos šalyje. Po tokio siaubo minėto įstatymo pataisos tiesiog papildo akivaizdų vaizdą", — sakė jis.

Baltarusijos departamento atstovo teigimu, net ir pačioje Lietuvoje yra protingų žmonių, kurie puikiai supranta, kad tai iš tikrųjų įteisins žmogaus teisių pažeidimą. Apie tai kalbėjo daugelis Lietuvos teisininkų.
"Bet ką mes girdime iš Lietuvos vadovybės? Taip, įstatymas blogas, taip, skylėtas, pažeidžia žmogaus teises. Bet mes turime nusiųsti signalą šalims — pabėgėlių donorėms", — pažymėjo jis.
Be to, kaip sakė atstovas spaudai, Vilniaus bandymai paslėpti visišką pasienio tarnybos sistemos degradavimą "siūti baltais siūlais".
Migrantai pasienyje - Sputnik Lietuva, 1920, 22.07.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Landsbergis perspėjo vežėjus apie atsakomybę už nelegalių migrantų pervežimą
Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 2 338 neteisėti migrantai. Šis skaičius yra 29 kartus didesnis, nei buvo per visus 2020 metus. Liepą pasieniečiai sulaikė 1 567 migrantus.
Dėl susiklosčiusios situacijos valdžia kaltina Minską. Savo ruožtu Baltarusija jau pareiškė, kad tinkamai užtikrina sienos apsaugą. Kaip pabrėžė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis neleis šalies paversti nelegalių imigrantų "kolonija". Pasak jo, Minskas nelegalios migracijos problemą sprendžia "tiek, kiek reikia ir yra finansiškai įmanoma".
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала