Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Lenkija siunčia humanitarinę pagalbą į Lietuvą dėl migracijos krizės

© Photo : europewordLenkijos vėliava
Lenkijos vėliava - Sputnik Lietuva, 1920, 22.07.2021
Pažymima, kad konvojų su humanitarine pagalba sudaro palapinės, elektros energijos generatoriai, antklodės, lauko lovos
VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Lenkija siunčia humanitarinę pagalbą Lietuvai dėl migracijos krizės Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, praneša Lenkijos užsienio reikalų ministerija.
"Ryšium su jau kelis mėnesius besitęsiančia krize, susijusia su nelegalių migrantų antplūdžiu iš Baltarusijos teritorijos per sieną su Lietuva, Lenkijos Respublika nusprendė siųsti (į Lietuvą —Sputnik) konvojų su humanitarine pagalba. Tai yra solidarumo ir palaikymo artimai mūsų kaimynei ir sąjungininkei gestas", — sakoma pranešime.
Minskas - Sputnik Lietuva, 1920, 21.07.2021
Lietuvos veiksmai "gali sukelti diplomatinių santykių nutraukimą", paskelbė Baltarusija
Konvojus su humanitarine pagalba buvo suformuotas Vyriausybės strateginių rezervų agentūros lėšomis. Jo kaina yra apie 740 tūkstančių zlotų (apie 190 tūkstančių dolerių), konvojų sudaro palapinės, elektros energijos generatoriai, antklodės, lauko lovos.
Tuo tarpu Lenkijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad "aplinkybių analizė ir Lenkijos ir Lietuvos pasienio tarnybų pranešimai rodo, kad mes susiduriame su krize, kuri buvo dirbtinai ir sąmoningai sukurta".
"Mes smerkiame šį požiūrį, kuris naudoja sunkią socialinę, ekonominę, o kartais ir politinę padėtį migrantų kilmės šalyse dabartinei politinei darbotvarkei įgyvendinti. Mes pareiškiame apie visišką solidarumą su Lietuva ir kreipiamės į visas ES šalis prašydami paremti Vilniaus valdžią jų pastangose užtikrinti išorinės ES sienos apsaugą", — sakoma pranešime.
Neteisėti migrantai Pabradėje - Sputnik Lietuva, 1920, 22.07.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Rusijos URM paragino Lietuvą bendradarbiauti su Baltarusija dėl migracijos problemos
Lietuva pastaruoju metu pareiškia apie sulaikomų nelegalių migrantų skaičiaus padidėjimą pasienyje su Baltarusija. Liepos 2 dieną šalies valdžia paskelbė ekstremalią situaciją dėl nelegalių migrantų antplūdžio. Nuo šių metų pradžios į Lietuvą iš Baltarusijos nelegaliai pateko 2338 asmenys — tai 29 kartus daugiau nei jų buvo per visus praėjusius metus. Lietuvoje įvesta ekstremali situacija.
Savo ruožtu Baltarusija pareiškė, kad tinkamai užtikrina sienos apsaugą. Kaip pabrėžė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis neleis šalies paversti nelegalių imigrantų "kolonija". Pasak jo, Minskas nelegalios migracijos problemą sprendžia "tiek, kiek reikia ir yra finansiškai įmanoma".
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала