Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Merkel Minsko veiksmus migrantų ir Lietuvos klausimu pavadino "nepriimtinais"

Angela Merkel - Sputnik Lietuva, 1920, 22.07.2021
Merkel pareiškė, kad Baltarusijos politika leisti migrantams patekti į Lietuvos, kaip ES valstybės, teritoriją yra nepriimtina
VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel paragino Europos Sąjungą įvesti bendrą pabėgėlių priėmimo politiką, praneša "Reuters".
Kaip pažymėjo kanclerė, ši ES politika turėtų būti orientuota į žmonių, patyrusių persekiojimą savo šalyse, priėmimą. Be to, ES veiksmai turėtų būti derinami su JT vyriausiuoju pabėgėlių reikalų komisaru.
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, - Sputnik Lietuva, 1920, 20.07.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
"Vykdoma hibridinė agresija". Bilotaitė atsakė į kritiką dėl migrantų teisių
"Bet kol kas mes toli nuo to", — sakė Merkel.
Ji taip pat išdėstė savo poziciją dėl nelegalių migrantų antplūdžio į Lietuvą pasienyje su Baltarusija.
"Merkel sakė, kad Baltarusijos politika leisti migrantams patekti į Lietuvos, kaip ES valstybės, teritoriją yra nepriimtina", — sakoma agentūros pranešime.
Nuo šių metų pradžios į Lietuvą iš Baltarusijos nelegaliai pateko 2338 asmenys — tai 29 kartus daugiau nei jų buvo per visus praėjusius metus. Lietuvoje įvesta ekstremali situacija.
Dėl susiklosčiusios situacijos valdžia kaltina Minską. Savo ruožtu Baltarusija jau pareiškė, kad tinkamai užtikrina sienos apsaugą. Kaip pabrėžė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis neleis šalies paversti nelegalių imigrantų "kolonija". Pasak jo, Minskas nelegalios migracijos problemą sprendžia "tiek, kiek reikia ir yra finansiškai įmanoma".
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала