Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Estija padės Lietuvai tiesti fizinį barjerą šalies pasienyje

© REUTERS / JANIS LAIZANSLietuvos ir Baltarusijos pasienis
Lietuvos ir Baltarusijos pasienis - Sputnik Lietuva, 1920, 24.07.2021
Priminta, kad ketvirtadienį Lietuvą pasiekė humanitarinė siunta iš Estijos: 10 palapinių, 10 oro kondicionierių, 10 šildytuvų, 100 miegmaišių, 100 lovų, 100 kėdžių, 30 stalų, 10 šviestuvų
VILNIUS, liepos 24 — Sputnik. Lietuvai paprašius paramos fizinio barjero ties Lietuvos – Baltarusijos siena įrengimui, Estija siunčia į Lietuvą krovinį su tam skirtomis medžiagomis, tai paaiškėjo po penktadienį įvykusio pokalbio tarp Vidaus reikalų ministrės Agnė Bilotaitės ir Estijos krašto apsaugos ministro Kalle Laanet.
Fizinis barjeras Lietuvos sprendimu įrengiamas siekiant stabdyti neteisėtų migrantų srautą. Estija atsiųs 100 km koncertinos, skirtos sustiprinti sieną.
Vidaus reikalų ministrė pažymėjo, kad situacija, susidariusi Lietuvoje – tai nėra "įprasta migracijos krizė".
"Tai organizuota hibridinė agresija ne tik prieš Lietuvą, bet ir prieš visą Europos Sąjungą bei jos pamatines demokratines vertybes, o šios agresijos tikslas – destabilizuoti regioną. Dėkojame Estijai, kuri mums teikia visokeriopą pagalbą", – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
"Lietuva yra mūsų artima sąjungininkė, tad mūsų užduotis padėti nedelsiant, kai šalį ištiko krizė. Taip pat nuo rugpjūčio 1 d. Estija pasirengusi atsiųsti 3 bepiločių orlaivių įgulas, kurios padės stebėti Lietuvos pasienį", – pažymėjo Estijos krašto apsaugos ministras Kalle Laanet.
Anot abiejų ministrų, Europos Sąjunga turėtų taikyti sankcijas asmenims ir įmonėms, kurios "organizuoja neteisėtą migraciją" iš Baltarusijos į Lietuvą.
Taip pat priminta, kad ketvirtadienį Lietuvą pasiekė humanitarinė siunta iš Estijos: 10 palapinių, 10 oro kondicionierių, 10 šildytuvų, 100 miegmaišių, 100 lovų, 100 kėdžių, 30 stalų, 10 šviestuvų. Visi šie daiktai reikalingi migrantams apgyvendinti.
Pasieniečiai - Sputnik Lietuva, 1920, 24.07.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Situacija Baltarusijos pasienyje: per parą sulaikyta 40 nelegalių migrantų
Be to, Estijos policijos ir sienų apsaugos tarnyba (PPA) liepos pradžioje atsiuntė į Lietuvą policijos padalinį ESTPOL5 – 8 pareigūnus ir 2 dronus su operatoriais (iš viso – 10 pareigūnų), padėsiantį stabdyti išaugusius neteisėtų migrantų srautus Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje.
Taip pat Lietuvos pasienio pareigūnams talkina 2 Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros (Frontex) pareigūnai, deleguoti Estijos.
Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirto 2 470 neteisėtų migrantų. Tai yra 33 kartus daugiau nei pernai ir 66 kartus daugiau nei 2019 metais.
Liepos 2 dieną Lietuva paskelbė ekstremalią situaciją, susijusią su padidėjusia nelegalia migracija iš Baltarusijos.
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала