Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Šimonytė aptarė neteisėtos migracijos valdymą su Ursula von der Leyen

© Photo : Facebook / VyriausybėMinistrė pirmininkė Ingrida Šimonytė
Ministrė pirmininkė Ingrida  Šimonytė - Sputnik Lietuva, 1920, 27.07.2021
Pasak premjerės, siekiant stabdyti migrantų srautą, būtinas ES institucijų įsitraukimas kalbantis su šalių, iš kurių atvyksta neteisėti migrantai, vadovais
VILNIUS, liepos 27 — Sputnik. Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė telefonu kalbėjosi su Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen, praneša Vyriaussybės spaudos tarnyba.
Pokalbio metu premjerė su Europos Komisijos pirmininke aptarė migrantų srauto iš Baltarusijos problemą ir jos sprendimo būdus.
"Informavau Europos Komisijos Pirmininkę apie neslopstantį neteisėtų migrantų srautą iš Baltarusijos į Lietuvą per išorinę Europos Sąjungos sieną. Taip pat padėkojau už iki šiol suteiktą Europos Sąjungos institucijų paramą ir politinį palaikymą. Ir toliau būtinas aktyvus šių institucijų įsitraukimas kalbantis su šalių, iš kurių atvyksta neteisėti migrantai, vadovais, siekiant stabdyti jų srautą ir grąžinti jau Lietuvą pasiekusius neteisėtus migrantus, dėl kurių priimti sprendimai nesuteikti prieglobsčio", – sakė premjerė.
Pokalbyje sutarta toliau glaudžiai koordinuoti veiksmus stabdant neteisėtą migraciją į ES.
Kaip praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba, šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 2 730 neteisėtų migrantų. Šis skaičius yra 34 kartus didesnis, nei buvo per visus 2020 metus. Vien liepą tokių užsieniečių jau sulaikyta daugiau kaip 2 tūkst.
Lietuvoje įvesta ekstremali situacija. Dėl susiklosčiusios situacijos valdžia kaltina Minską. Savo ruožtu Baltarusija jau pareiškė, kad tinkamai užtikrina sienos apsaugą. Kaip pabrėžė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis neleis šalies paversti nelegalių imigrantų "kolonija". Pasak jo, Minskas nelegalios migracijos problemą sprendžia "tiek, kiek reikia ir yra finansiškai įmanoma".
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала