Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

VRM siūlo įvesti nepaprastąją padėtį pasienio savivaldybėse

© Flickr / Lietuvos Respublikos SeimasVRM vadovė Agnė Bilotaitė
VRM vadovė Agnė Bilotaitė - Sputnik Lietuva, 1920, 27.07.2021
Šiemet per Baltarusiją į šalį jau bandė patekti daugiau nei 2,8 tūkst. migrantų, arba 35 kartus daugiau nei per visus 2020 metus
VILNIUS, liepos 27 — Sputnik. Atsižvelgiant į didžiulį nelegalių migrantų antplūdį į Lietuvą, Vidaus reikalų ministerija pasiūlė Vyriausybei įvesti nepaprastąją padėtį pasienio savivaldybėse. Apie tai praneša TASS su nuoroda į VRM vadovę Agnę Bilotaitę.
"Ministerija teikia siūlymą galimai pagal situaciją įsivertinti ir galbūt skelbti nepaprastąją padėtį pasienio ruožuose", – sakė ministrė.
Anot ministrės, pirmiausia reikia visapusiškai įvertinti situaciją.
"Mes tai vertiname iš Vidaus reikalų ministerijos pozicijos, kad mūsų pareigūnai galėtų dar geriau ir efektyviau vykdyti savo funkcijas", — sakė Bilotaitė.
Šiemet per Baltarusiją į šalį jau bandė patekti daugiau nei 2,8 tūkst. migrantų, daugelis jų yra iš Artimųjų Rytų ir Afrikos.
Lietuvos pareigūnai teigia, kad išaugę migracijos srautai yra organizuota Baltarusijos valdžios akcija prieš Lietuvą. Savo ruožtu Baltarusija jau pareiškė, kad tinkamai užtikrina sienos apsaugą. Kaip pabrėžė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, Minskas nelegalios migracijos problemą sprendžia "tiek, kiek reikia ir yra finansiškai įmanoma".
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала