Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Ukraina tieks Lietuvai spygliuotą vielą sienai su Baltarusija įrengti

© REUTERS / JANIS LAIZANSTvoros statyba Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Tvoros statyba Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje - Sputnik Lietuva, 1920, 28.07.2021
Pasak Ukrainos URM vadovo, kreipimasis iš Lietuvos pusės kilo dėl "kritiško nelegalių migrantų iš Baltarusijos skaičiaus padidėjimo"
VILNIUS, liepos 28 — Sputnik. Trečiadienį, liepos 28 dieną, vykusiame susitikime Ukrainos ministrų kabinetas patvirtino prezidento dekreto projektą dėl humanitarinės pagalbos Lietuvai teikimo, ketinama atsiųsti spygliuotos vielos sienai su Baltarusija įrengti dėl padidėjusio nelegalių migrantų iš šios šalies srauto, posėdis buvo transliuojamas vyriausybės YouTube kanale.
"Ministrų kabinetui teikiamas Ukrainos prezidento dekreto dėl humanitarinės pagalbos teikimo Lietuvos Respublikai projektas ... Lietuvos pusė, neturėdama techninių priemonių sienai įrengti, kreipėsi į Ukrainą prašydama suteikti humanitarinę pagalbą tinkamos spygliuotos vielos pavidalu sienai sustiprinti", — vyriausybės posėdžio metu sakė Ukrainos užsienio reikalų ministerijos vadovas Dmitrijus Kuleba.
Pasak jo, atitinkamas prezidento dekretas buvo parengtas Ukrainos ministro pirmininko vardu, atsižvelgiant į kritinę situaciją, susiklosčiusią Lietuvos pasienyje su Baltarusija, ir atitinkamą Lietuvos pusės kreipimąsi suteikti jai pagalbą. Kuleba teigė, kad kreipimasis iš Lietuvos pusės kilo dėl "kritiško nelegalių migrantų iš Baltarusijos skaičiaus padidėjimo".
Lietuva pastaruoju metu skelbia apie sulaikytų nelegalių migrantų skaičiaus padidėjimą pasienyje su Baltarusija. Liepos 2 dieną šalies valdžia paskelbė ekstremalią situaciją, susijusią su nelegalių migrantų antplūdžiu. Savo ruožtu Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad šalis nebesuvaržys nelegalių migrantų į ES šalis — dėl Vakarų sankcijų Minskas tam neturi nei pinigų, nei jėgų.
Lietuvos policija - Sputnik Lietuva, 1920, 28.07.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Malšinant protestą prieš migrantų perkėlimą Rūdninkuose nukentėjo du VST specialistai
Lietuvos VSAT duomenimis, šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 3 027 neteisėti migrantai. Šis skaičius yra 37 kartus didesnis, nei buvo per visus 2020 metus.
Labai išaugus tokių atvejų skaičiui VSAT sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Be įvairių organizacinių priemonių, į šį ruožą buvo komandiruoti pareigūnai iš kitų VSAT padalinių bei skirti papildomi techniniai resursai. Be to, pasieniečiams pagalbon atėjo pajėgos iš kitų Lietuvos institucijų, tarp jų kariuomenės, taip pat Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros FRONTEX bei Estijos pareigūnai.
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала