Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Uždegsime žalią šviesą: Lietuvoje įžvelgė riziką migrantų pasidalinime po ES

© Photo : LRS / O. PosaškovaSeimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Laurynas Kasčiūnas
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Laurynas Kasčiūnas - Sputnik Lietuva, 1920, 29.07.2021
Dėl migrantų antplūdžio šalyje įvesta ekstremali situacija. Valdžia pasienyje stato atitvarus
VILNIUS, liepos 29 — Sputnik. Nelegalių migrantų padalinimas ES šalyse būtų blogas signalas kovojant su migracijos krize, sakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Laurynas Kasčiūnas. Apie tai praneša "TASS".
"Kai mes pradedame kalbėti apie pasidalijimą, tai yra šioks toks žalios šviesos uždegimas nelegaliai migracijai, kadangi mes sakome: mes ne tiek saugosime savo sienas, kiek ieškosime būdų pasidalinti naštą", — pareiškė jis.
Kasčiūnas pažymėjo, kad toks scenarijus aptariamas, tačiau yra šalių, kurios susidūrė su didesniu migracijos mastu nei Lietuva, todėl įtikinti visus dėl nelegalių migrantų padalinimo nebus lengva.
Dėl migrantų antplūdžio Lietuvoje įvesta ekstremali situacija. Valdžia pasienyje stato atitvarus.
Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos iki vidurnakčio iš trečiadienio į ketvirtadienį bandė patekti 3 145 neteisėti migrantai. Šis skaičius yra 39 kartus didesnis, nei buvo per visus 2020 metus. Pernai visame Lietuvos pasienyje sulaikytas 81 toks užsienietis.
VSAT pareigūnai - Sputnik Lietuva, 1920, 29.07.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Lietuvoje per parą sulaikyta daugiau nei 110 nelegalių migrantų iš Baltarusijos
Dėl susiklosčiusios situacijos valdžia kaltina Minską. Savo ruožtu Baltarusija jau pareiškė, kad tinkamai užtikrina sienos apsaugą. Kaip pabrėžė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis neleis šalies paversti nelegalių imigrantų "kolonija". Pasak jo, Minskas nelegalios migracijos problemą sprendžia "tiek, kiek reikia ir yra finansiškai įmanoma".
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала