Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Lietuvoje sulaikyta daugiau nei 140 nelegalių migrantų

© Photo : Вооруженные силы ЛитвыAntsiuvai ant pasienio ir karininkų uniformos Lietuvoje
Antsiuvai ant pasienio ir karininkų uniformos Lietuvoje - Sputnik Lietuva, 1920, 01.08.2021
Šiemet nelegaliai respublikos sieną kirto daugiau nei 3,5 tūkst. Dauguma jų yra Irako piliečiai
VILNIUS, rugpjūčio 1 — Sputnik. Lietuvoje per dieną buvo sulaikyta 144 nelegalūs migrantai iš Baltarusijos, rodo Statistikos departamento duomenys.
Per šiuos metus nelegaliai Lietuvos sieną kirto 3545 žmonės. Dauguma jų yra Irako piliečiai (2299). Po to seka Kongo (191), Kamerūno (129), Sirijos (100) piliečiai.
Neteisėti migrantai - Sputnik Lietuva, 1920, 30.07.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Išlaužė duris ir mėtė akmenis: kaip nelegalūs migrantai elgiasi Lietuvoje
Dėl to, kad pasienyje su Baltarusija padaugėjo nelegalios migracijos atvejų, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) sustiprino savo saugumą. Be įvairios organizacinės veiklos, į šią svetainę buvo komandiruoti pareigūnai iš kitų VSAT padalinių ir skirti papildomų techninių išteklių. Be to, pasieniečiams talkino ir kitų Lietuvos institucijų pajėgos.
Nuo metų pradžios nelegalių migrantų skaičius dešimtys kartų didesnis nei pernai sulaikytų nelegalių imigrantų duomenys.
Dėl susiklosčiusios situacijos valdžia kaltina Minską. Savo ruožtu Baltarusija jau pareiškė, kad tinkamai užtikrina sienos apsaugą. Kaip pabrėžė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis neleis šalies paversti nelegalių imigrantų "kolonija". Pasak jo, Minskas nelegalios migracijos problemą sprendžia "tiek, kiek reikia ir yra finansiškai įmanoma".
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала