Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Nepatenkinti sąlygomis migrantai Lietuvoje kelia neramumus

© AP Photo / Mindaugas KulbisNeteisėti migrantai
Neteisėti migrantai - Sputnik Lietuva, 1920, 02.08.2021
Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai prieš protestuotojus panaudojo gaisrinę žarną, ašarines dujas
VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Neramumai kilo pirmadienį nelegalių migrantų, kurie masiškai patenka į Lietuvą iš Baltarusijos teritorijos, Šalčininkų rajone esančiame Rūdninkų poligone, pranešė vidaus reikalų ministrės patarėja Lina Laurinaitytė-Grigienė. Apie tai pranešė "TASS".
"Mano žiniomis, nulijus smarkiam lietui, deformavosi viena iš palapinių. Dėl to migrantai buvo labai nepatenkinti. Jiems reikėjo keltis, tvarkytis. Kilo neramumai, tad Viešojo saugumo tarnyba, nelaukdama, į ką tai išvirs, pasikvietė pagalbą", — sakė ji. Rūdninkų kaime yra apie 380 nelegalių migrantų.
Protestuotojai užblokavo įvažiavimą į poligoną. Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai prieš protestuotojus panaudojo gaisrinę žarną, iš kurios paleido stiprią vandens srovę, ašarines dujas. Įėję į poligoną jie išsivedė keletą migrantų.
Praėjusią savaitę konfliktas, kuriame dalyvavo nelegalūs migrantai, kilo Alytaus rajono Verebiejų kaime, kur buvusios mokyklos pastate yra apgyvendinta apie 160 žmonių. Migrantai atsisakė valgyti. Protestuotojai uždraudė valgyti net vaikams. Neramumai vyko ir kitose vietose, kur buvo apgyvendinti nelegalūs migrantai.
Migrantų palapinių miestelis prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos - Sputnik Lietuva, 1920, 02.08.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Lietuvos valstybingumas laiko egzaminą. Ar sprogs "krizinis burbulas"?
Iš viso šiemet tokių užsieniečių Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje sulaikyta 3 832.
Dėl migrantų antplūdžio Lietuvoje įvesta ekstremali situacija. Valdžia pasienyje stato atitvarus.
Dėl susiklosčiusios situacijos valdžia kaltina Minską. Savo ruožtu Baltarusija jau pareiškė, kad tinkamai užtikrina sienos apsaugą. Kaip pabrėžė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis neleis šalies paversti nelegalių imigrantų "kolonija". Pasak jo, Minskas nelegalios migracijos problemą sprendžia "tiek, kiek reikia ir yra finansiškai įmanoma".
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала