Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Nuo šiandien į Minską pradedami skrydžiai iš dar trijų Irako miestų

© AFP 2021 / QASSEM ZEIN"Iraqi Airways" lėktuvas "Boeing 737-81Z"
Iraqi Airways lėktuvas Boeing 737-81Z - Sputnik Lietuva, 1920, 02.08.2021
Skrydžius vykdys Irako nacionalinė oro linijų bendrovė "Iraqi Airways"
VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Į Minską pradedami skrydžiai iš dar trijų Irako miestų. Informacija apie tai pateikta Minsko nacionalinio oro uosto suvestinėje sezoniniame tvarkaraštyje (pdf*).
Skrydžius vykdys Irako nacionalinė oro linijų bendrovė "Iraqi Airways".
Tai Basros (1 327 000 gyventojų), Suleimanijos (677 000 gyventojų) ir Arbilio (846 000 gyventojų) miestai.
Pirmasis skrydis iš Suleimanijos planuojamas šiandien, rugpjūčio 2 dieną, apie 14:50.
Skrydžiai į Basrą numatyti ketvirtadieniais nuo 2021 metų rugpjūčio 5 dienos iki spalio 29 dienos, į Suleimanijos miestą pirmadieniais nuo rugpjūčio 2 iki rugpjūčio 25 dienos, o į Arbilį — šeštadieniais nuo rugpjūčio 7 iki spalio 30 dienos.
Basros ir Arbilio miestai jau pasirodė "Iraqi Airways" rezervavimo sistemoje, tačiau Suleimanijos dar nėra. Tačiau ateityje gali atsirasti dar viena kryptis: Najafo miestas (820 000 žmonių). Šis miestas dar nėra įtrauktas į Minsko nacionalinio oro uosto tvarkaraštį, o bendrovės tinklalapyje jis minimas tik galimų skrydžių iš Minsko sąraše, tačiau tvarkaraštis jam nėra pateikiamas.
Anot oro linijų svetainės, visi bilietai iš Basros į Minską jau išparduoti iki rugpjūčio 26 dienos, o iš Erbilio — iki spalio pabaigos.
"Iraqi Airways" iš Bagdado į Minską pradėjo skristi 2017 metų sausio 20 dieną. Nuo 2020 metų pavasario skrydžiai buvo sustabdyti dėl koronaviruso, tačiau atnaujinti nuo 2020 metų liepos 17 dienos.
Europos Komisijos narė Ylva Johansson - Sputnik Lietuva, 1920, 02.08.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
EK komisarė apie migrantų antplūdį: tai yra agresijos veiksmas
2021 metų gegužės 10 dieną dar viena Irako oro linijų bendrovė "Fly Baghdad" pradėjo skraidyti iš Minsko į Bagdadą.
Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis lankėsi Turkijoje ir Irake, kur su šių šalių pareigūnais aptarė migrantų srautus iš Baltarusijos ir paprašė pagalbos, sprendžiant šią padėtį.
Tada grįžęs iš Irako Landsbergis sakė, kad ši šalis atsargiai žiūri į migrantų grąžinimą į jų kilmės šalį. Lankydamasis Bagdade, užsienio reikalų ministras ragino sumažinti skrydžius į Minską ir teigė, kad Lietuva yra pasirengusi kompensuoti nuostolius.
Statistikos departamento duomenimis, šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 3 832 neteisėti migrantai. Šis skaičius dešimtis kartų viršija buvusį per visus 2020 metus. Pernai visame Lietuvos pasienyje sulaikytas 81 toks užsienietis. Šiemet vien liepą sulaikyti 2 882 migrantai.
Gitanas Nausėda - Sputnik Lietuva, 1920, 01.08.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Nausėda ragina ES lyderius susivienyti įveikiant nelegalią migraciją
Dėl migrantų antplūdžio Lietuvoje įvesta ekstremali situacija. Valdžia pasienyje stato atitvarus.
Dėl susiklosčiusios situacijos valdžia kaltina Minską. Savo ruožtu Baltarusija jau pareiškė, kad tinkamai užtikrina sienos apsaugą. Kaip pabrėžė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis neleis šalies paversti nelegalių imigrantų "kolonija". Pasak jo, Minskas nelegalios migracijos problemą sprendžia "tiek, kiek reikia ir yra finansiškai įmanoma".
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала