Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Slovakija suteikė Lietuvai humanitarinę paramą dėl nelegalios migracijos

© AFP 2021 / PETRAS MALUKASNelegalūs migrantai
Nelegalūs migrantai - Sputnik Lietuva, 1920, 02.08.2021
Pranešama, kad be Slovakijos, respublikai humanitarinę pagalbą jau atsiuntė dar 10 Europos Sąjungos valstybių narių
VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Į respubliką atvyko humanitarinė siunta iš Slovakijos, praneša Vidaus reikalų ministerija (VRM).
"Šalių solidarumas šiuo sudėtingu laikotarpiu yra būtinas. Dėkoju Slovakijai už pagalbą, šiuo metu situacija yra įtempta, neteisėtų migrantų srautai auga, todėl vertiname mums suteiktą pagalbą", — sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
Kaip pranešama, iš Slovakijos į Lietuvą atvyko būtiniausi daiktai miegmaišiai, čiužiniai, generatoriai, palapinės ir kiti daiktai. Šie daiktai yra reikalingi tam, kad būtų apgyvendinti migrantai.
Nelegalūs migrantai Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, 2021 07 28 - Sputnik Lietuva, 1920, 02.08.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Per parą sulaikytas rekordiškas iš Baltarusijos atvykusių nelegalių migrantų skaičius
Be Slovakijos, respublikai humanitarinę pagalbą jau atsiuntė dar 10 Europos Sąjungos valstybių narių: Austrija, Graikija, Suomija ir Slovėnija, Čekija, Latvija, Lenkija, Estija, Švedija, Kroatija.
Didėjant migracijos srautams, gaunama pagalba labai greitai išnaudojama. Lietuvai ypač reikalingos migrantų apgyvendinimui skirtos priemonės — palapinės, moduliniai nameliai, lovos, čiužiniai, miegmaišiai ir kt., todėl Lietuva prašys didesnės paramos per Sąjungos civilinės saugos mechanizmą.
Per šiuos metus nelegaliai Lietuvos sieną kirto 3 545 žmonės. Dėl to, kad pasienyje su Baltarusija padaugėjo nelegalios migracijos atvejų, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) sustiprino saugumą. Į šį ruožą buvo komandiruoti pareigūnai iš kitų VSAT padalinių ir skirti papildomi techniniai ištekliai. Be to, pasieniečiams talkino ir kitų Lietuvos institucijų pajėgos.
Lietuvos pasieniečiai su šunimi Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, archyvinė nuotrauka - Sputnik Lietuva, 1920, 02.08.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Bilotaitė susitiko su EK vidaus reikalų komisare dėl nelegalios migracijos situacijos
Nuo metų pradžios nelegalių migrantų skaičius dešimtis kartų viršija pernai sulaikytų nelegalių imigrantų skaičių.
Dėl susiklosčiusios situacijos valdžia kaltina Minską. Savo ruožtu Baltarusija jau pareiškė, kad tinkamai užtikrina sienos apsaugą. Kaip pabrėžė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis neleis šalies paversti nelegalių imigrantų "kolonija". Pasak jo, Minskas nelegalios migracijos problemą sprendžia "tiek, kiek reikia ir yra finansiškai įmanoma".
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала