Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

FRONTEX nufilmavo neteisėtą migrantų grupę, kurią lydi žinybinis automobilis

© AFP 2021 / PETRAS MALUKAS Europos sienų ir pakrančių agentūros "Frontex"
 Europos sienų ir pakrančių agentūros Frontex - Sputnik Lietuva, 1920, 03.08.2021
Vidaus reikalų ministerija paskelbė, kad gavo įrodymų, jog Baltarusijos pareigūnai dalyvauja neteisėtos migracijos organizavime
Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams talkinantys kolegos iš Europos sienų ir pakrančių agentūros "Frontex" sekmadienį Šalčininkų rajone patruliuodami sraigtasparniu pasienyje užfiksavo neteisėtų migrantų grupę, lydimą žinybinio automobilio ir jame esančių asmenų.
Vaizdo įrašas paskelbtas Vidaus reikalų ministerijos (VRM) YouTube kanale.
VRM pranešime pabrėžiama, kad tokio modelio transporto priemones naudoja Baltarusijos valstybinio pasienio komiteto pareigūnai.
"Turime įrodymų, kad Baltarusijos pareigūnai dalyvauja neteisėtos migracijos organizavime", — rašo Facebook paskyroje VRM.
Dėl migrantų antplūdžio Lietuvoje įvesta ekstremali situacija. Valdžia pasienyje stato atitvarus.
Dėl susiklosčiusios situacijos valdžia kaltina Minską. Savo ruožtu Baltarusija jau pareiškė, kad tinkamai užtikrina sienos apsaugą. Kaip pabrėžė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis neleis šalies paversti nelegalių imigrantų "kolonija". Pasak jo, Minskas nelegalios migracijos problemą sprendžia "tiek, kiek reikia ir yra finansiškai įmanoma".
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала