Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Lietuva ketina sumokėti nelegaliems migrantams už grįžimą namo

CC0 / Рikist / Pinigai
Pinigai - Sputnik Lietuva, 1920, 03.08.2021
Kartu pranešama, kad paprastai ketinantys neteisėtai patekti į ES nelegalaus eismo organizatoriams sumoka iki 10 tūkst. eurų
VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Lietuvos valdžia yra pasirengusi siūlyti nelegaliems migrantams iš Azijos ir Afrikos šalių, į respubliką patekusiems per Baltarusiją, mokėti už grįžimą namo. Praneša TASS su nuoroda į Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) vietos biuro vadovą Eitvydą Bingelį.
"Tiksli galimų mokėjimų suma dar nenustatyta. Bet kokiu atveju šie pinigai nėra duodami grynaisiais", — sakė jis.
Lietuvos pasienietis žiūri pro žiūronus, archyvinė nuotrauka - Sputnik Lietuva, 1920, 03.08.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
VRM: stiprinamas valstybės sienos apsaugos ir atgrasymo režimas
Kaip paaiškino jis, pagal TMO nurodymus lėšos skiriamos kaip kompensacija už išlaidas, susijusias su reintegracija šalyje, iš kurios migrantas išvyko. "Tai gali būti kompensacija už būsto nuomą, profesijos mokymą, finansinė parama verslumo iniciatyvoms", — pridūrė biuro vadovas.
Paprastai ketinantys neteisėtai patekti į ES nelegalaus eismo organizatoriams sumoka iki 10 tūkst. Norint tai padaryti, tenka parduoti būstą, o tada žmonės neturi kur grįžti.
Iš viso šiemet tokių užsieniečių Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje sulaikyta 4 026.
Dėl susiklosčiusios situacijos valdžia kaltina Minską. Savo ruožtu Baltarusija jau pareiškė, kad tinkamai užtikrina sienos apsaugą. Kaip pabrėžė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis neleis šalies paversti nelegalių imigrantų "kolonija". Pasak jo, Minskas nelegalios migracijos problemą sprendžia "tiek, kiek reikia ir yra finansiškai įmanoma".
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала