Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Baltarusijoje pranešta apie migranto mirtį pasienyje su Lietuva

Baltarusijos pasienio tarnybos automobilis - Sputnik Lietuva, 1920, 04.08.2021
Baltarusijos pasieniečiai rado sunkios būklės ne slavų išvaizdos vyrą, jis mirė vietoje
VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje mirė nelegalus migrantas, praneša agentūra "BelTA" su nuoroda į Baltarusijos valstybinį pasienio komitetą.
Baltarusijos pasieniečiai netoli Beniakonių gyvenvietės rado sunkios būklės ne slavų išvaizdos vyrą.
Pažymima, kad teisėsaugos pareigūnai bandė nukentėjusiajam suteikti pirmąją pagalbą, tačiau jis mirė vietoje.
Anksčiau Baltarusijos pasienio komitetas pranešė, kad dešimtys migrantų, kurie buvo priverstinai išvaryti iš Lietuvos teritorijos, turi įvairaus sunkumo sužalojimų požymių. Tarp jų yra moterų ir vaikų.
Iš viso šiemet Lietuvos pasieniečiai Baltarusijos pasienyje sulaikė 4 090 nelegaliai sieną kirtusių asmenų. Šis skaičius yra dešimtimis kartų didesnis, nei buvo per visus 2020 metus. Pernai visame Lietuvos pasienyje sulaikytas 81 toks užsienietis.
Labai išaugus tokių atvejų skaičiui, VSAT sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Į šį ruožą buvo komandiruoti pareigūnai iš kitų VSAT padalinių bei skirti papildomi techniniai ištekliai. Be to, pasieniečiams į pagalbą atėjo pajėgos iš kitų Lietuvos institucijų, tarp jų kariuomenės, taip pat Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros FRONTEX bei Estijos pareigūnai.
Lietuvos kariai padeda pasieniečiams naktiniame patruliavime pasienyje tarp Lietuvos ir Baltarusijos - Sputnik Lietuva, 1920, 03.08.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Baltarusija skelbia apie 40 traumuotų migrantų, kuriuos išvijo Lietuvos pasieniečiai
Liepos 2 dieną šalies valdžia paskelbė ekstremalią situaciją dėl migrantų antplūdžio. Anksčiau vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė priėmė sprendimą leisti pasieniečiams apgręžti į Lietuvą vykstančius neteisėtus migrantus ar nukreipti juos į pasienio punktus ar diplomatines atstovybes.
Dėl susiklosčiusios situacijos valdžia kaltina Minską. Savo ruožtu Baltarusija jau pareiškė, kad tinkamai užtikrina sienos apsaugą. Kaip pabrėžė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis neleis šalies paversti nelegalių imigrantų "kolonija". Pasak jo, Minskas nelegalios migracijos problemą sprendžia "tiek, kiek reikia ir yra finansiškai įmanoma".
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала