Контейнерный лагерь для нелегальных мигрантов на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų krizė Lietuvoje
Pastaruoju metu Lietuva, Latvija ir Lenkija praneša, kad prie sienos su Baltarusija padaugėjo sulaikytų nelegalių migrantų, ir kaltina oficialųjį Minską migracijos krizės sukėlimu.

Lietuvoje pareiškė, kad tarp pasienyje sulaikytų migrantų yra rusų

© Photo : Facebook / Lietuvos kariuomenėЛитовские военнослужащие оказывают помощь пограничникам в ночном патрулировании границы Литвы и Белоруссии
Литовские военнослужащие оказывают помощь пограничникам в ночном патрулировании границы Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920, 04.08.2021
Naujausiais duomenimis, nuo metų pradžios sulaikyta daugiau nei keturi tūkstančiai žmonių
VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Tarp nelegalių migrantų, kertančių Baltarusijos ir Lietuvos sieną, yra Rusijos piliečių, "Echo Moskvy" eteryje pareiškė Lietuvos užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas.

"Mes kalbėjomės su Rusijos atstovu, nes yra ir Rusijos piliečių, kertančių šią sieną. Mes taip pat juos grąžinsime", — sakė diplomatas.

Be to, jis patikslino, kad du trečdaliai nelegalių imigrantų yra Irako piliečiai, todėl Vilnius kreipsis į šios šalies valdžią.
Kaip pabrėžė Adomėnas, Lietuva turi įrodymų, kad Baltarusijos valdžia prisidėjo prie krizės pasienyje.
Neteisėti migrantai - Sputnik Lietuva, 1920, 02.08.2021
Migrantų krizė Lietuvoje
Nepatenkinti sąlygomis migrantai Lietuvoje kelia neramumus
"Pirmieji simptomai buvo tada, kai Baltarusijos pasieniečiai nustojo bendradarbiauti. Nustojo priimti migrantus atgal. Vėliau atsirado tiesioginių įrodymų — kaip nelegalūs imigrantai atvežami į pasienį, o kai juos pastebime, jie traukiasi į mišką. Mes turime daug įrodymų. Į pasienį juos atveža saugumo pareigūnai ir Baltarusijos pasieniečiai", — sakė viceministras.
Jis pridūrė, kad kai kurie nelegalūs migrantai mano, kad atsidūrė Vokietijoje ir vokiečių kalba kreipiasi į Lietuvos pasieniečius.
"Žmonės buvo tiesiog apgauti", — apibendrino diplomatas.
Neteisėti migrantai - Sputnik Lietuva, 1920, 30.07.2021
Migrantų krizė Lietuvoje
Išlaužė duris ir mėtė akmenis: kaip nelegalūs migrantai elgiasi Lietuvoje
Lietuva paskelbė, kad prie sienos su Baltarusija padaugėjo sulaikytų nelegalių migrantų. Liepos 2 dieną šalies valdžia paskelbė ekstremalią situaciją dėl jų antplūdžio.
Naujausiais duomenimis, nuo metų pradžios sulaikyta daugiau nei keturi tūkstančiai žmonių. Savo ruožtu Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad šalis nebevaržys nelegalių migrantų judėjimo į ES šalis, nes dėl Vakarų sankcijų Minskas tam neturi "nei lėšų, nei galimybių".
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала