Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Lietuvoje tarp nelegalių migrantų COVID-19 serga 71 asmuo

© AFP 2021 / PETRAS MALUKASNeteisėti migrantai
Neteisėti migrantai
 - Sputnik Lietuva, 1920, 04.08.2021
Pasak SAM Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus vedėjos, šiuo metu nuo COVID-19 vakcinuoti 736 neteisėti migrantai
VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Šiuo metu tarp neteisėtai Lietuvos sieną iš Baltarusijos pusės kirtusių migrantų koronavirusu serga 71 asmuo. Apie tai posėdyje pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovė Rasa Biekšienė.
"Sergančiųjų COVID-19 liga yra 71, niežų atvejų yra 21", – Seimo Sveikatos reikalų komitete sakė SAM Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus vedėja.
Pasak Biekšienės, šiuo metu nuo COVID-19 vakcinuoti 736 neteisėti migrantai. Jos teigimu, migrantai nuo koronaviruso skiepijasi noriai.
SAM atstovė pareiškė, jog liepos 29 dienos duomenys rodo, kad 128 neteisėtiems migrantams dėl įvairių ligų ar negalavimų prireikė ambulatorinio gydymo, 48 buvo išsiųsti stacionariniam gydymui, 6 atsidūrė ligoninėse.
Savo ruožtu vidaus reikalų viceministrė Sigita Ščajevienė sakė, kad serganieji COVID-19 migrantai yra izoliuoti pasienio užkardose.
"Iš tiesų situacija yra sudėtinga, nes užkardose jie gyvena palapinėse ir turime tą problemą, kad sprendžiame, kur juos dėti kiek įmanoma operatyviau, kad neišplistų [COVID-19 – Sputnik] tiek pareigūnų, tiek kitų tarpe", – teigė Ščajevienė.
Lietuvos kariai padeda pasieniečiams naktiniame patruliavime pasienyje tarp Lietuvos ir Baltarusijos - Sputnik Lietuva, 1920, 03.08.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Baltarusija skelbia apie 40 traumuotų migrantų, kuriuos išvijo Lietuvos pasieniečiai
Anot jos, neteisėtus migrantus dėl koronaviruso testuoja Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro darbuotojai, savivaldybių medikai.
Naujausiais duomenimis, nuo metų pradžios Lietuvoje prie sienos su Baltarusija buvo sulaikyta daugiau nei 4 tūkst. nelegalių migrantų. Lietuvoje liepos 2 dieną paskelbta ekstremali situacija, susijusi su nelegalių migrantų antplūdžiu.
Dėl susiklosčiusios situacijos valdžia kaltina Minską. Savo ruožtu Baltarusija jau pareiškė, kad tinkamai užtikrina sienos apsaugą. Kaip pabrėžė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis neleis šalies paversti nelegalių imigrantų "kolonija". Pasak jo, Minskas nelegalios migracijos problemą sprendžia "tiek, kiek reikia ir yra finansiškai įmanoma".
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала