Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

ES džiaugiasi bendradarbiavimu su Iraku dėl migrantų padėties Lietuvoje

© Photo : Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)Nelegalūs migrantai Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, 2021 07 28
Nelegalūs migrantai Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, 2021 07 28 - Sputnik Lietuva, 1920, 05.08.2021
Anksčiau paskelbta, kad Irako valdžia sustabdė skrydžius į Minską
VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Europos Sąjunga džiaugiasi bendradarbiavimu su Irako valdžia sprendžiant pabėgėlių, tarp kurių buvo pastebėta daug Irako piliečių, prie Baltarusijos ir Lietuvos sienos problemą, spaudos konferencijoje Briuselyje sakė oficiali Europos Komisijos atstovė Nabila Masrali (Nabila Massrali).
Anksčiau Irako žiniasklaida pranešė, kad šios šalies valdžia sustabdė skrydžius į Baltarusiją, kuriais potencialūs migrantai galėtų patekti į šią šalį.

"Kalbant apie pranešimus dėl skrydžių į Baltarusiją sustabdymo, mes sveikiname šį sprendimą... Mes stengiamės visais lygmenimis paremti mūsų diplomatines pastangas su Iraku, ES diplomatijos vadovas Žozpeas Borelis liepos 27 dieną susitiko su Irako užsienio reikalų ministru, trečiadienį aukšto rango užsienio politikos atstovai tarėsi su Irako ambasadoriumi Briuselyje, ES misijos Irake vadovas taip pat tęsia konsultacijas su partneriais... Irakas rodo norą bendradarbiauti", — cituoja ES atstovę RIA Novosti.

Lietuva paskelbė, kad prie sienos su Baltarusija padaugėjo sulaikytų nelegalių migrantų. Liepos 2 dieną šalies valdžia paskelbė ekstremalią situaciją dėl jų antplūdžio. Naujausiais duomenimis, nuo metų pradžios sulaikyta daugiau nei keturi tūkstančiai žmonių. Savo ruožtu Lukašenka sakė, kad Baltarusija nebevaržys nelegalių migrantų į ES šalis — dėl Vakarų sankcijų Minskas "neturi nei pinigų, nei jėgų".
 Boeing 737-81Z Iraqi Airways - Sputnik Lietuva, 1920, 05.08.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Aviakompanijos sprendimu atšauktas "Iraqi Airways" skrydis iš Irako į Minską
Baltarusijos valstybinis pasienio komitetas pastaruoju metu skelbia, kad nustatė priverstinį Lietuvos pasieniečių migrantų išsiuntimą į gretimą teritoriją, o daugelis jų yra sužeisti.
Trečiadienį, rugpjūčio 4 dieną, oficialus Baltarusijos valstybinio pasienio komiteto atstovas Antonas Byčkovskis RIA Novosti sakė, kad naktį pasienyje su Lietuva buvo rastas sunkios būklės migrantas, jis mirė teikiant pirmąją pagalbą. Saugumo Tarybos duomenimis, velionis buvo Irako pilietis. Baltarusijos tyrimų komitetas iškėlė baudžiamąją bylą pagal straipsnį "žmogžudystė" ir pažymėjo, kad smurtinės vyro mirties faktas jau buvo patvirtintas.
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала