Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Rusijos URM tikrina duomenis dėl rusų tarp nelegalių imigrantų Lietuvoje

© Sputnik / Алексей КуденкоUžsienio reikalų ministerijos pastatas Maskvoje
Užsienio reikalų ministerijos pastatas Maskvoje - Sputnik Lietuva, 1920, 05.08.2021
Jei ši informacija pasitvirtins, Rusijos piliečių grąžinimas į tėvynę turi būti vykdomas griežtai laikantis readmisijos susitarimo
VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Maskva tikrina duomenis, kad tarp Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje sulaikytų migrantų gali būti Rusijos piliečių, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir spaudos departamento direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Bikantovas. Informuoja RIA Novosti.
Anksčiau Lietuvos užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas pareiškė, kad tarp nelegalių migrantų, kertančių Lietuvos sieną iš Baltarusijos pusės, yra ir Rusijos piliečių.

"Remiantis turima informacija, tarp migrantų Lietuvoje gali būti Rusijos piliečių. Šiuo metu šie duomenys yra tikrinami", — sakė Bikantovas ketvirtadienį surengtoje trumpojoje spaudos konferencijoje.

Jis pridūrė, kad jei ši informacija pasitvirtins, "Rusijos piliečių grąžinimas į tėvynę turėtų būti vykdomas griežtai laikantis jau esamo dokumento". Jis paaiškino, kad šis klausimas susijęs su 2006 metų gegužės 25 dienos Rusijos Federacijos ir Europos bendruomenės susitarimu dėl readmisijos.
Rusijos ambasada Lietuvoje - Sputnik Lietuva, 1920, 04.08.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Rusijos ambasada Lietuvoje negavo duomenų apie rusus tarp migrantų
Lietuva paskelbė, kad prie sienos su Baltarusija padaugėjo sulaikytų nelegalių migrantų. Liepos 2 dieną šalies valdžia paskelbė ekstremalią situaciją dėl jų antplūdžio. Šiuo metu Lietuvoje jau daugiau nei 4 tūkst. nelegalių migrantų, tai keliasdešimt kartų viršija 2020 metais sulaikytų asmenų skaičių.
Lietuva dėl susiklosčiusios padėties kaltina Baltarusijos valdžią. Savo ruožtu Lukašenka sakė, kad Baltarusija nebevaržys nelegalių migrantų į ES šalis — dėl Vakarų sankcijų Minskas "neturi nei pinigų, nei jėgų".
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала