Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Skvernelis: opozicija palaikys fizinio barjero statybą pasienyje su Baltarusija

© Photo : LRS/O.PosaškovaSeimo opozicijos lyderis Saulius Skvernelis
Seimo opozicijos lyderis Saulius Skvernelis - Sputnik Lietuva, 1920, 05.08.2021
Opozicijos lyderis pažymėjo, kad pokyčių artimiausiu metu Baltarusijoje tikėtis sunku, todėl tvora butų ne vienerių metų investicija
VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Seimo opozicija turėtų palaikyti sprendimą pasienyje su Baltarusija statyti fizinį barjerą, ketvirtadienį spaudos konferencijoje po susitikimo Vyriausybėje sakė opozicijos lyderis Saulius Skvernelis.
"Manau, kad principinis palaikymas tikrai bus dėl fizinio barjero", – teigė ekspremjeras.
Pasienio punktas „Grigorovščina“ Baltarusijos ir Latvijos pasienyje - Sputnik Lietuva, 1920, 05.08.2021
Lukašenka nurodė saugumo pareigūnams uždaryti sienas
Pasak Skvernelio, nekyla abejonių, kad plūstant neteisėtiems migrantams tvora pasienyje reikalinga.
"Tai bus ilgalaikė, tvari investicija. Mano manymu, pokyčių Baltarusijoje tikėtis artimiausiu metu sunku būtų, tai bus tikrai ne mėnesio ir ne vienų metų investicija", – tvirtino Skvernelis.
Premjerė Ingrida Šimonytė žurnalistams sakė, kad Vyriausybė linkusi pritarti Valstybės sienos apsaugos tarnybos parengtam siūlymui, kokią tvorą statyti. Tai būtų tinklinė keturių metrų aukščio iš suvirinto strypinio tinklo pagaminta tvora, ant kurios būtų pjaunanti viela, vadinamoji koncertina.
Neteisėti migrantai - Sputnik Lietuva, 1920, 05.08.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
"Pyktis ir nežmoniškumas": Minske pasisakė apie ekstremalią situaciją Lietuvos pasienyje
Siekdama stabdyti neteisėtų migrantų antplūdį į Lietuvą Vyriausybė planuoja Baltarusijos pasienyje nutiesti per 500 km tvoros. Tokio fizinio barjero įrengimas bendrai kainuotų daugiau kaip 152,460 mln. eurų.
Tam rengiamas specialus įstatymo projektas. Jį Seimas turėtų svarstyti kitą savaitę per neeilinę sesiją. Anksčiau Šimonytė teigė, kad lėšos tvoros statyboms būtų skiriamos iš valstybės biudžeto, kuris šiuo metu yra deficitinis. Klausimas, ar galės Lietuva tikėtis ES paramos, kol kas išlieka atviras, pažymėjo premjerė.
Šiemet sieną iš Baltarusijos į Lietuvą perėjo daugiau kaip 4 tūkst. neteisėtų migrantų. Šis skaičius yra daugiau kaip keliasdešimt kartų didesnis nei buvo per visus 2020 metus.
Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Dėl susiklosčiusios situacijos valdžia kaltina Minską. Savo ruožtu Baltarusija jau pareiškė, kad tinkamai užtikrina sienos apsaugą. Kaip pabrėžė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis neleis šalies paversti nelegalių imigrantų "kolonija". Pasak jo, Minskas nelegalios migracijos problemą sprendžia "tiek, kiek reikia ir yra finansiškai įmanoma".
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала